Gürbulak Gümrüğü AKP'nin Arpalığımı ?

AKP li birçok yöneticinin kaçakçılık yaptığı iddiası ile anılan Gürbulak yeni bir kaçakçılığa ev sahipliği yaptı.

Gürbulak Gümrüğü AKP'nin Arpalığımı ?

AKP li bir çok yöneticinin kaçakçılık yaptığı iddia edilen Gürbulak Gümrük Kapısı yeni bir kaçakçılık olayı ile gündeme geldi.

Daha öncede AKP li yöneticilerin ceviz ve fındık kabuğu adı altında sigara ve elektronik eşya kaçakçılığı yaptığı iddia edilen Gürbulak Sınır Kapısında bu kez asfalt malzemesi adı altında akaryakıt kaçakçılığına suç üstü yapıldı.

Kaçakçılığa ilişkin haberler şu şekilde ;

eçtiğimiz günlerde, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Akaryakıt Özel Ekip Şubesince yürütülen akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında, İran’dan Türkiye’ye getirilmek istenen ve asfalt hammaddesi olarak beyan edilen ürün riskli olarak değerlendirildi.

Toplamda 26 tanker ile taşınan ürünler Gürbulak Gümrük Kapısına getirildiğinde numune alınarak analiz için laboratuvara gönderildi. Numune sonuçları gelinceye kadar tankerlerin gümrük işlemlerinin tamamlanması bekletildi. Laboratuvardan gelen numune sonuçlarına göre tankerlerin içerisindeki ürününün beyan edildiği gibi asfalt hammaddesi olmadığı, fuel-oil cinsi petrol ürünü olduğu anlaşıldı.

Bunun üzerine gerçeğe aykırı beyanla Türkiye’ye sokulacak ve bir dizi işlemden geçirilerek akaryakıt olarak da kullanılabilecek yaklaşık 1 milyon TL değerinde, 591 ton fuel-oile ve bu ürünlerin naklinde kullanılan 26 tankere el konuldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 16:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeyno
Zeyno - 3 hafta Önce

Adamlar haksız değil reis ülkemizde paraya çevrilecek birşey kalmadı

SIRADAKİ HABER