Ağrı Belediyesinden Çamurlu Su Açıklaması

Ağrı Belediyesi bazı bölgelerde musluklardan akan çamurlu su için açıklamada bulundu.

Ağrı Belediyesinden Çamurlu Su Açıklaması

Sosyal medya paylaşımları ve vatandaşların şikayetleri sonrası Ağrı Belediyesi tarafından çamurlu akam musluk suları için bir açıklama geldi.

Ağrı Belediyesi tarafından yapılan açıklamada su deposu ve tesisat ulaşım hattının ihmal edildiği belirtilerek suruma açıklama getirdi.

Açıklamada ;''Önceki yönetimin su deposu temizliğini ihmal etmesi neticesinde, depodaki çamurlu ve kirli su hidrofor vasıtasıyla emilerek tüketim alanımıza gelmektedir. Bu ulaşım esnasında su, boru ve tesisatı da kirliliğe uğramaktadır. Bu sebeple su deposu temizliği standart 6 ayda bir, su tesisatı hattı  temizliği ise senede bir yapılmalıdır.
 Fakat ihmal edilen bu çalışma, mevcut Belediyemiz tarafından Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince yeraltı su kaynaklarından yaptığımız bakım ve onarım çalışmasından, musluklarda kısmen çamurlu su akışı oluşabilmektedir. Böyle bir çalışma önceki yönetimlerde uzun bir süre yapılmadığı için bakımsız ve onarımsız kalan tesisat hattıyla birlikte borularımızı temizleyip dezenfekte ettik.
Mevcut çalışmalarımız devam ederken Mehmet Akif Ersoy mahallesi ve Kombina tarafında ek boru hattımız yapılarak ve tesisatımız yenilenerek çalışmalarımız aralıksız sürdürülüyor.

Bu iyileştirme döneminde çalışmalarımız devam ederken halkımızın da bu  yönde talep ve şikayetlerini değerlendiriyoruz.''ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Admin
Admin - 4 hafta Önce

Çamur içiyoruz çamur

SIRADAKİ HABER