Ağrı da Bir Köy Susuzlukla İmtihan Ediliyor

Ağrı Valisinin ricasına rağmen Aras Edaş yetkilileri köye enerji vermedi ,susuzluk devam ediyor.

Ağrı da Bir Köy Susuzlukla İmtihan Ediliyor

Ağrı'da merkeze bağlı Çayır Köyü'nün Muhtarı Zamanhan Akay 10 gündür köylerinin susuz kaldığını ifade etti.

Muhtar Akay Aras Edaş ‘ın enerjilerini kesmesi sonucu köylerinin 10 gündür susuz kaldığını ,konuyu içişleri bakanlığı ile paylaştığını söyledi.

Akay içişleri bakanlığının devreye girmesinin ardından Ağrı Valisi Osman Varol’unda kendisini aradığını ve randevu verdiğini ve kendilerine yardımcı olmak için Aras Edaş yetkilisi ile görüşerek ricada bulunduğunu buna rağmen elektirklerinin verilmediğini bu muamele ilede susuzlukla imtihan edildiklerini ifade etti.

Muhtar Zamahan Akay Su parası ödeyemeyen bir kısım vatandaşın kendi evlerinde kullandıkları enerjininde devlet tarafından karşılandığına vurgu yaptı.

Akay, "Benim köyüm susuzlukla terbiye ediliyor. Köyümde su parasını veremeyen vatandaşlar var. Hepsini tahsil etmem imkansız. Ben bu su parasını toplayamıyorum. Benim köyümde sular kesiktir. Ben TEDAŞ'ın tahsilat memurluğunu yapmıyorum ki. Ben yapamam." dedi.

Gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından muhtarın durumu anlattığı videoyu ve yaşananları paylaştı. Yarkadaş'ın paylaşımı şöyle oldu:

Ağrı merkeze Çayır Köyü'nün Muhtarı Zamanhan Akay aradı. Köylerine su gelmesini sağlayan ARAS EDAŞ adlı şirkete olan 20 bin TL borç yüzünden 10 gündür sularının kesik olduğunu anlattı. Şirket, Ağrı Valisi'nin ricasına rağmen elektrik vermiyormuş. Muhtar, "Bir çare bulun" diyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KarBasan
KarBasan - 2 ay Önce

Yaparsa savcı sayan yapar

düşünün
düşünün - 2 ay Önce

En büyük hatamız nedir biliyormusunuz enerji kaynaklarının halka hizmet eden yerlerin vicdanı olmayan halkı düşünmeyen böyle şirketlere satılmasıdır nedir bir kaç kişi elektrik vermedi diye bütün köye zulüm yapmak kardeşim elektrik parasını kim vermedi ise gider elektriğini kesersin haklarında kanuni işlem yaparsın ancak bunlar bütün köyü zan altında bırakıyor

SIRADAKİ HABER