Ağrı da Halk Otobüsleri Hak Arayışında

Ağrı Belediyesinde Özel Halk otobüsü işletmecileri ile yapılan toplantıda gerginlik yaşandı.

Ağrı da Halk Otobüsleri Hak Arayışında

Ağrı Belediyesi ile şehir içi ulaşım sağlayan Özel Halk Otobüsleri arasında yaşanan gerginlik tırmanıyor.

Bugün Belediye Meclis salonunda yapılan görüşmeye 76 kişilik özel halk otobüs sahipleri ile Belediye Başkanı Savcı Sayan ve Meclis üyeleri katıldı.

Toplantı esnasında Sayan’ın ‘Ben size zarar verdiğimi biliyorum, sizin ekmeğinizi elinizden aldığımın da farkındayım. Ama bundan dönmeyeceğim bu kararımdan vazgeçmeyeceğim.’ Demesinin ardından özel Halk otobüs sahiplerinin çözüm önerilerine de tepki vermesi üzerine gergilik yaşandı.

Savcı Sayan’ın koruma ekibinin özel Halk Otobüs sahiplerini susturmaya ve salonda çıkarmaya çalışması üzerine Sözlü başlayan tartışma daha sonra arbedeye dönüştü

Yaşanan gerginlikten sonra özel halk otobüsleri Belediye binasının önünde toplanmasından sonra toplu taşımda ciddi sorunlar yaşandı.

Özel halk otobüsleri kooperatifleri temsilcileri bir Belediye Başkanı ‘’Ben sizin elinizden ekmeğinizi alacağım’’ diyorsa bu haksız tutuma sessiz kalmamız düşünülemez. Bu sebeple yaklaşık 2 yıl birlikte uyum içinde çalıştığımız kentin Valisi Sayın Süleyman Elban ile yarın görüşerek çözüm arayışı içinde olacağız. Ağrı Belediyesi tarafından uygulanmaya çalışılan bu zulme Ak Parti Milletvekili, İl Başkanı ve ilçe Teşkilatlarından sesiz kalmayarak sesimizi Cumhurbaşkanına ulaştırmalarını talep ediyoruz. Çeyrek asırı aşkın bir süredir sürdürdüğümüz ekmek kavgamızı birilerinin keyfi uygulamalarına terk etmek niyetinde değiliz bu Ülke de hakkın, hukukun varlığına inananlar olarak haklı mücadelemizi Cumhurbaşkanlığına kadar duyurma çabamızı sürdüreceğiz. Bu konuda bir uzlaşama olmadığı takdirde gerekirse Çarşamba sabah itibari ile kontak kapatacağız.’diye konuştular.

Ağrı Belediyesinde yaşanan gerginliğin ardından belediye polis ekipleri tarafından kuşatıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 22:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Şenses
Faruk Şenses - 5 yıl Önce

Taner burda halkın çıkarı var onu da dile getir lütfen sana bu yakışır. Savcı yanlış olsa da halkın çıkarını sen korursun biliyoruz.

What for
What for @Faruk Şenses - 5 yıl Önce

Sevgili Faruk şenses sende bir insansin ne tanerinden bahsediyorsun. Taner kim tanimiyorum da. Taneri ne ilgilendirir senin derdin herkes kendi derdinde bunu ogrenemedik gitti. Taner niye halkin cikarini korusun sen halksin iste sen korumadiktan sonra kimse korumaz erkanla tanerle olacak is degil bu. Koy tepkini savci yanlis da olsa bu benim cikarim icin iyidir diye yaz. Tanerden yardim isteyecegine kendi derdini yaz kardesim.

Cesim Karaca
Cesim Karaca - 5 yıl Önce

Burda önemli olan 5 dakikalik mesafeye Agri gibi issizlik ve fakirliğin had saffada olduğu bir ilde 2.50krs gibi yuksek bir ucret alan dolmuscularin cebine girecek paranin ne kadar azalacağı değil belediyenin ve halkin bu isten ne kazanacağidir

SIRADAKİ HABER