Ağrı'da Kurulan Stantta Minik Ahsen'in Çabaları Vatandaşları Duygulandırdı

Havanın soğuk olmasına aldırış etmeden saatlerce vatandaşlara yardım için çağrıda bulunan minik Ahsen'in çabası vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Ağrı'da Kurulan Stantta Minik Ahsen'in Çabaları Vatandaşları Duygulandırdı

Ağrı’nın Patnos ilçesinden Pınar ve Yunus Demir çiftinin 2 yaşındaki çocukları SMA hastası Yiğit Hamza Demir’in tedavisine katkı sunmak için gönüllüler Cumhuriyet Caddesinde stant açtı.

Türkiye genelinde valilik oluru ile sürdürülen kampanyayı Yiğit Hamza’nın gönüllü ablası Esma Çankaya yürütüyor.

Yiğit Hamza’nın yardım kampanyasını Ağrı’da eyleme döken ve sıklıkla konuyu basın aracılığı ile gündeme taşıyan Esma Çankaya’nın açtığı stantta Ahsen adlı minik kızın çabaları görülmeye değer bir tablo oluşturdu.

Bir çok vatandaşın destek olduğu kampanya stantına Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları da ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Meryem Çankaya ve beraberindeki partililer kampanyaya katkı sunmakla birlikte uzun bir süre vatandaşlara destek için çağrıda da bulundu.

Başkan Çankaya Yiğit Hamza için başlatılan kampanyaya desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Bundan sonraki hassas süreçte de tüm Ağrılıların kampanyaya destek vermesi çağrısında bulunan Çankaya ;Ağrılı bebeğimize sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur.Tüm Ağrı halkını Yiğit Hamza’ya nefes olmaya davet ediyorum ,dedi.

Ramazan boyunca Ağrı merkez Cumhuriyet Caddesinde açık olacak olan standa Ağrılıların yoğun ilgi göstereceğini umuyorum diyen gönüllü abla Esma Çankaya yolun yarısını geçtik bundan sonrası İnşallah daha kolay olacaktır.Standımızı ziyaret etme şansı bulamayan hemşerilerimizin de Valilik izni ile açılmış olan hesaplarımıza katkı sunmasını bekliyoruz ,dedi.

Yiğit Hamza için açılan stantta soğuk havaya aldırış etmeden çaba sarfeden minik Ahsen de bu tavrıyla çevredekilerin gönlünü fethetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Admin
Admin - 1 yıl Önce

Ağrı uyuma sahip çık

SIRADAKİ HABER