Ağrı da Seyir Halindeki Araçta Ayakları Donan Sürücü Hastaneye Yatırıldı

Kargo şirketi sürücüsünün Iğdır -Erzurum yolculuğunda Ağrı Dağında seyir halindeyken araçta ayakları donarak yandı.

Ağrı da Seyir Halindeki Araçta Ayakları Donan Sürücü Hastaneye Yatırıldı

Yükünü boşalttıktan sonra Iğdır'dan Erzuruma dönen kargo sürücüsü seyir halinde ve kaloriferlerinin yanmasına rağmen araç içinde -35 e ulaşan soğuk nedeni ile ayakları dondu.

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Erzurum’da kamyon şoförlüğü yapan evli ve 6 çocuk babası Hanif Olgun, çalıştığı kargo şirketine ait araçla Iğdır’a ilaç götürdü. 21 Ocak’ta akşam saatlerinde dönüş için yola çıkan Olgun, havanın çok soğuk olması nedeniyle kamyonun kaloriferlerini sonuna kadar açtı. Ancak kamyonun ön camı hariç tüm camları buz tuttu.

Doğubayazıt ve Ağrı üzerinden Erzurum’a geldiğini belirten Hanifi Olgun, “Doğubayazıt ve Ağrı üzerinden Erzurum’a gelirken hava çok soğuktu. Özellikle Ağrı Dağı eteklerinden geçerken kamyonun içindeki sıcaklık eksi 35’i gösteriyordu. Kaloriferi sonuna kadar açtım ama hiç fayda etmedi.

“BÖYLE BİR ŞEY NE YAŞADIM NE DUYDUM”

Camlarda bir parmak kalınlığında buz vardı. Ayaklarımın üşüdüğünü hissettim ama bunun normal olduğunu sandım. Bir an evvel Erzurum’a gelmek için durmadım. Eve geldiğimde üşüyen ayaklarım nedeniyle kamyondan inemedim. Çocuklarımı telefonla arayıp yardım istedim. Beni kamyondan indirip, eve götürdüler. Eşime ayaklarımı hissetmediğimi söyledim. Botlarımı çıkardığımda parmaklarımın patladığını gördüm. Hemen hastaneye geldik. Doktorlar ayaklarımın yandığını söyleyerek yanık merkezinde tedaviye aldılar. 20 senedir şoförüm. Çok soğuklar gördüm ama böyle bir şey ne yaşadım ne de duydum” diye konuştu.

Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi doktorları, Hanifi Olgun’un soğukta uzun süre kalmasına bağlı olarak ayaklarında donma nedeniyle ikinci ve üçüncü derecede yanıklar oluştuğunu belirtti. Doktorlar, erken müdahale nedeniyle şimdilik medikal müdahalede bulundukları Olgun’a ileride cerrahi müdahale gerekebileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER