Ağrı da Yeni Corona Kurulu Oluşturuldu

Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu Oluşturuldu

Ağrı da Yeni Corona Kurulu Oluşturuldu

Covid-19 İle Mücadelenin Daha Etkin Bir Şekilde Sürdürülebilmesi Amacıyla İlimizde Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu Oluşturuldu
Covid-19 ile mücadelenin daha etkin bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla ilimizde, Vali Yardımcısı Ramazan Cankaloğlu başkanlığında Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu oluşturuldu.
İlimizde kurulan Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulunca:
Evlerinde izolasyona tabi tutulan kişi bilgilerinin İl Sağlık Müdürlüğünden temin edilerek özellikle ilk 14 günlük süre içerisinde izolasyon şartlarına uyulup uyulmadığı birebir takip edilecek ve bu kişiler sıklıkla denetlenecek.
Düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlarda, maske kullanımı ile fiziki mesafeye uyulması kurallarına aykırı durumlara müsaade edilmeyecek.
Uyulması zorunlu kurallara ilişkin sektör temsilcileri, işletmeciler, organizatörler ve esnaf odaları temsilcileri ile toplantılar düzenlenecek; İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları ilgililere tebliğ edilecek, tedbirlere riayet etmeleri hususunda uyarılacak.
Uyarıcı ve uzman denetim ekipleri marifetiyle denetimler gerçekleştirilecek; birinci ihlalde uyarı, ikinci ihlalde idari para cezası, üçüncü ihlalde bir gün süreyle faaliyet durdurma, dördüncü ihlalde ise 3 gün süreyle faaliyet durdurma cezaları uygulanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ağrı sağlık
ağrı sağlık - 1 yıl Önce

Allah razı olsun sayın valimizden evinde karantinaya alınan hepsi dışarda geziyorlardı ve Ağrıda bu hastalığın bukadar yoğunlaşmasının sebebi bu oldu bu illetten ölenlerde bu duyarsız evinde oturup karantinaya uymaları gerekenler tarafından kişileri bulaştırıldı

SIRADAKİ HABER