Ağrı Eğitimde Çığır Açtı ''Törenle Öğretmenler Odası Açılışı Yapıldı''

Eğitimde son sırada olan Ağrı Öğretmenler odası açılışı ile gündeme gelmek isteyen idarecilere emanet

Ağrı Eğitimde Çığır Açtı ''Törenle Öğretmenler Odası Açılışı Yapıldı''

Ağrı Eğitim de Çığır Açtı

Ağrı’nın Hamur İlçesinde Protokol Törenle Öğretmenler Odası Açılışı Yaptı.

Ağrı’nın Hamur İlçesi Yatılı Bölge Okulunda geçtiğimiz Eğitim Öğretim Yılında yolsuzlukları örtbas edip yapılan hukuka aykırı işlerin altına imza atmayarak ifşa eden idareciye 8 ayrı suçlama ile ceza yağdırılmış olayın yerel basına yansımasının ardından ilgili idareci tüm suçlamalardan, aynı merkez tarafından aklanarak cezalar geri çekilmişti.

Yine zemheri ayazında yurt öğrencilerinin kaloriferler yanmadığı için protesto ettiği İlçe Milli Eğitim Müdürü siyasetin koruma kalkanı altında görevini sürdürmeye devam etmişti.

Bugün Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından basına servis edilen haberde AKP Hükümetinin şahsi hesaplar için içine düşürüldüğü gülünç durum gözler önüne serildi.

Ağrılıların zekası ile alay etme küstahlığının sergilendiği açılışta ilçe protokolünün top yekun bu adi kaberenin figüranlarına dönüştürülmesi de esefle karşılandı.

Ne Olmuştu ?

Geçtiğimiz yıl Hamur YİBO Müdürü Turgut Taka yaptığı usulsüz işlemlere ilişkin müfettiş raporlarında 4 farklı idari cezaya çarptırılmıştı. Müdür Taka bu olayların ayyuka çıkmasının ardından il dışı tayinle ilçeden ayrılmıştı.

Gazetemizde haber yaptığımız Hamur Lisesi Pansiyonunda kaloriferler yanmadığı için protesto yürüyüşü yaparak İlçe Kaymakamının konutuna yürüyen öğrencilerin haklı isyanı da İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç tarafından yanlı bir yerel gazete aracılığı ile yalanlanmıştı.

Bugün İl Milli Eğitim Müdürü dahil tüm ilçe protokolünün katılımı ile gerçekleşen ‘’Öğretmenler Odası Açılışı ‘’ haberinin ardından ‘’ Aklımızla Alay mı Ediliyor’’ sorusu gündeme geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan tablet dağıtımına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün unutması sonucu dahil olamayan Hamur İlçesinin çocukları bu şovlar için mi kurban ediliyor sorusu gündeme geldi.

İşte Covid-19 a çare bulmuş edasında basına servis edilen ‘’Öğretmenler Odası Açılışı’’ haberinin detayları ;

Hamur Özdirek İlkokulu anasınıfı ve öğretmenler odası açılışı yapıldı

Ağrı'nın Hamur ilçesine bağlı Özdirek köyünde ilkokula bağlı olarak eski lojman anasınıfına dönüştürülerek hizmete açıldı. Aynı zamanda ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni yapılan öğretmenler odası da hizmete açıldı. Bir hayırsever tarafından mefruşat ve donatımı karşılanan anasınıfı ile öğretmenler odasının açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, İlçe Jandarma Komutanı Sabri Çetin, şube müdürleri İbrahim Okutucu, Sezai Aslan, öğretmenler ve köy muhtarı tarafından yapıldı. Okulun anasınıfının yenilenme işini trafik kazasında vefat eden çocuğunun anısına İstanbul’da oturan Kazakistan'lı bir hayırsever yaptırırken; müdür ve öğretmenler odası ise Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün imkanları ile mobil ekip tarafından yapıldı. Açılışta öğretmenleri güzel çalışmalarından dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin,”Sosyal medyada da sizleri takip ediyorum. Güzel bir ortamınız var. Köy yerinde güzel çalışmalara imza atıyorsunuz. Güzel çalışmalarınızı yerinde görmek ve sizi tebrik etmek için nazik davetinize icabet ettim. Hayırseverimize de katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Sizleri tekrar tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER