Ağrı'nın Tek Kadın Muhtarına Saldırı

Ağr4ı'nın tek kadın muhtarı uğradığı saldırı sonrası can güvenliğinin olmadığını iddia ederek yetkililerden yardım istedi.

Ağrı'nın Tek Kadın Muhtarına Saldırı

2019 Yerel seçimlerinde Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi Dalbahçe Köyünde muhtar adayı oladuktan sonra 5 rakibini geride bırakarak muhtar seçilen dokuz çocuklu ailenin en küçüğü olan Muhtar Meryem Önkür hizmetinin engellenmek istediğini ve saldırıya uğradığını iddia etti. 

Ağrı'daki Doğubayazıt İlçesi Dalbahçe Köyü muhtarı olan Meryem Önkür, içme suyu şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle bir grubun saldırısına uğradı.

Şikayetci olacağını ifade eden Önkur  olayın kamera kayıtlarının elinde olduğunu söyleyedi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Meryem Önkür (26), 31 Mart 2019'da yapılan seçimlerde Doğubayazıt'a bağlı 250 haneli, 500 nüfuslu Dalbahçe köyüne muhtar oldu.

İÇME SUYU ŞEBEKESİ NEDENİYLE SALDIRIYA UĞRADI

Önkür, içme suyu şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle bir grubun saldırısına uğradı. Fiziki ve sözlü saldırıdan diğer köylülerin yardımıyla kurtulan Önkür, şikayetçi olacağını söyledi.Saldırı anını cep telefonuyla kaydettiğini, ilgili kurumlara şikayette bulunacağını belirten Önkür, "Daha önce de aynı kişi ve kişilerin saldırısına maruz kaldım. Köye ve köylülerime hizmet yapmamı sürekli sözlü ve fiziki saldırıları ile engellemeye çalışan kişilerden çok rahatsız oldum, psikolojim bozuldu. Ben hizmet yapmaya çalışıyorum. Hizmetin karşılığı saldırı olmamalı. Can güvenliğim yok, devlet büyüklerimden bana destek olmalarını istiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 20:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER