Ağrı Sanayi Sitesinde Gerilim Tırmanıyor

Ağrı Sanayi esnafı Aras Edaş'a karşı direniyor

Ağrı Sanayi Sitesinde Gerilim Tırmanıyor

Ağrı Sanayi Sitesi Esnafı Tedaş’a direniyor

ARAS EDAŞ Ağrı İşletme Müdürlüğü tarafından bugün polis kontrolünde Ağrı Sanayi Sitesine baskın yapıldı.

Ağrı Sanayi Sitesi esnafının işyerlerinde bulunan saatlerini direklere taşımak isteyen Aras Edaş yetkililerine esnaf direniş gösterdi.

Sanayi Esnafı Odası Başkanı Nizamettin Güzel Sanayi çarşısında kaçak elektirk tespiti yapılmadığını dile getirerek burada hepimizin paha biçilmez ölçekte ekipmanları var esnafımızın iş yerinde herhangi bir usulsüzlüğe de rastlanılmış değil buna rağmen yetkili firma elektrik sayaçlarını direklere taşımak için direniyor.Esnafımıza potansiyel hırsız muamelesi yapan bu zihniyeti kınıyor ve şunuda belirtmek istiyoruz velev ki bir hırsızlık vakıası teşebbüsü olursa ve birileri direkten şartelleri inidirerek kamera kaydını engeller ekmek teknemiz olan ekipmanlarımızı götürürse bunun hesabını kim verecektir.Bu nasıl bir uygulama bu nasıl bir bakış açısıdır ki herkese potansiyel hırsız muamelesi yapılmaktadır.Sayaçlarımız işyerlerimizin içinde bırakılarak uzaktan okuma ile olası bir haksızlığın karşısına geçecek teknolojiye sahip kurumun bu tavrını doğru bulmuyor ve bu uygulamanın karşısında duracağımızı ifade ediyorum,dedi.

Polis ekipleri ile Sanayi sitesine gelen ekipler direniş karşısında işlem yapmadan geri döndüler Aras Edaş İşletme müdürlüğü yarında aynı teşebbüs içinde olacaklarını esnafa bildirdiler.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 21:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer atabey
zafer atabey - 5 yıl Önce

Bu memleket bir terörden birde tedaştan böyle bir zulüm gördü. bu memleketin kaderi zor değişir. sanayi esnafının yanındayız. değiştirilen saatlerin hiçbir yasal hakkı yoktur.

Muhammed Karakurt
Muhammed Karakurt - 5 yıl Önce

Her birey bu Ülkenin kurallarına ve yasalarına uyacak ve uymak zorundadır devlet her konuda doğu bölgesine esneklik sağlıyor

Eleşkirtli
Eleşkirtli - 5 yıl Önce

Kaçak kullanmayan adamın zoruna gitmez tedaşın panoyu direğe taşıması

SIRADAKİ HABER