Ağrı’da Bir Doktor Taciz İddiası ile Açığa Alındı

Ağrı da Çocuk doktoru taciz iddiası ile açığa alındı

Ağrı’da Bir Doktor Taciz İddiası ile Açığa Alındı

Ağrı’da yaşanan taciz olayı sonrası bir Doktorun açığa alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Ağrı’nın Diyadin İlçesi Devlet Hastanesinde görevli uzman doktor 17 yaşındaki kız hastasını taciz ettiği iddiası ile açığa alındı.

Yaklaşık 1 ay önce gerçekleşen olay mağdur çocuğun yaklaşık sıkıntılarının nüksetmesi sonucu hastaneye tekrar gelmesi ile patlak verdi.

İddialara göre kimlik bilgilerine ulaşamadığımız 17 yaşındaki kız çocuğu Diyadin Devlet Hastanesinde yatan hasta olarak tedavi görürken taciz ettiği iddia edilen doktor tarafından muayene edilmek üzere odaya alındı.

Poliklinik yapılmayan süreçte odaya aldığı hastasını taciz eden doktorun bu davranışı hastanın şikayetlerinin artması üzerine hastaneye tekrar gelmesi ile ortaya çıktı.

Olayın ardından yaklaşık bir ay sonra aynı şikayetlerle hastaneye gelen 17 yaşındaki hsata farklı bir doktor tarafından muayene edildi.

Muayenin kısa sürmesi ve bir öncekinden farklı bir yöntem izlenmesi üzerine hasta önceki muayenesini anlattı. Kızın anlatımları sonrası bahse konu tarihte ki hastane güvenlik kameralarının kayıtları incelendi.

İncelemeler sonrası anlatılanların doğru olduğu ve hastanın içeride çok uzun süre tutulduğu görüldü.

Konunun üst mercilere intikalinin ardından Diyadin Kaymakamı Alper Balcı tarafından hastasını taciz ettiği iddia edilen doktor açığa alındı.

Ağrı Valiliği tarafından konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Filankes
Filankes - 7 ay Önce

Sindi biri bu doktora kop soksa hastanede özelikle taşeron işçiler çıkıp saglikciya şiddet var diyecekler

SIRADAKİ HABER