Ağrı’da El Attığın Kurum Elinde Kalıyor ''Havaalanı SOS Veriyor''

Gün geçmiyor ki Ağrı’da bir kurumun denetimsizlik nedeni ile kentin yaşam kalitesini aşağı çeken bir haber ile karşılaşmayalım

Ağrı’da El Attığın Kurum Elinde Kalıyor ''Havaalanı SOS Veriyor''

Bu kez insan hayatının hiçe sayıldığı haber Ağrı Amedi Hani Havaalanından geldi.Havacılık kurallarının yerine getirilmemesinden dolayı güvenli iniş yapamayacağını düşünen pilot inişi reddederek Erzurum Havaalanına iniş yaptı.

Bugün sabah saat 08:20 de Hacı kafilesini İstanbul’dan Ağrı’ya getirmek için havalanan THY’na ait uçak Ahmedi Hani Havaalanına güvenlik gerekçesi ile iniş yapmadı.

THY Pilotu Ağrı Ahmedi Hani Havaalanı pistinde oluşan çatlakların güvenli bir inişe engel olduğu gerekçesi ile inişi reddederek rotasını Erzurum’a çevirdi.

Saat 10.40'de Ağrı Ahmedi Hani Havalimanına inmesi beklenen THY'ye ait TK2730 uçuş numaralı uçak pilotu, pistte çatlaklar olması nedeni ile inişi reddetti.

Erzurum Havalimanına inişi yapılan uçağın Ağrı'ya dönmesi için çatlakların giderilmesi ve uçağın inişi için saat 13.00'e kadar mühlet verildiği daha sonra isteyen yolcuların araçlar vasıtasıyla isteyen yolcuların ise uçakla Ağrı'ya ulaştırılması kararı alındığı öğrenildi.

Bunu öğrenen yolcu yakınları ise yönetimle görüşmek istedi.

Tatmin edici bir cevap alamayan yolcu yakınları, "hacılarımızı istiyoruz", "yönetim istifa" sloganları attı.

Güvenlik görevlileri ile yolcu yakınları arasında zaman zaman gergin anlar yaşandığı cep telefonu kameralarına yansıdı.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanında sık sık uçuş iptalleri yaşanmakta.

Özellikle THY uçuşları sis, rüzgâr ve pist çatlakları nedeni ile sık sık iptallerin yaşanması Ağrı Havaalanının yeterince güvenli olmadığı sorusunu akıllara getiriyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Kaya
Erkan Kaya - 1 ay Önce

Bunu bile bile yapıyorlar Zaten Ağrının adı il ama Erzurum'a maruz bırakılmış en yoksul ilçe benim nazarımda .

Hasan Efe
Hasan Efe - 1 ay Önce

Havalimanı iyi yönetilmiyor. Hergün bir başka sansasyonel haberlere konu olan havalimanında torpilli müdürlerle anca bu kadar olur.

Abdullah Kır
Abdullah Kır - 1 ay Önce

Havalimanı yönetiminde ve denetiminde bir sıkıntı yoktur. Kış aylarının en sert geçtiği il Türkiye’de net Ağrıdır. Kışın eksi 40 dereceden yazın 30 derece sıcaklara varan değişimde piste gerekli bakım çalışmaları havalimanının ilgili tüm birimlerince özenle gerçekleştirilmektedir. Sis, rüzgar içinde ne yapılabilir? Şehri başka yere taşımak gerekir. Çarpıtma ve kasti haber yapmayınız.

La Şey
La Şey @Abdullah Kır - 1 ay Önce

Çok mantıksız bir fikir Abdullah bey kuzey de yüzlerce ülke var Ağrı'dan kat kat soğuk ülkeler ne alakası var sene olmuş 2024 eleştirmek çarpıtmak değil insanı daha liyakatli hale getirmektir...Yapan çalmış çırpmış ise niye savunuyorsunuz.Erzurumda niye pist sorunu yok...Dar düşünceler dar görüşler

Adem
Adem - 4 hafta Önce

Çare çok kolay Ağrıyı ilçe yapın Erzurum'a bağlayın.

SIRADAKİ HABER