AK Parti Ağrı İl Başkanı Değişiyor mu ?

Ağrı AK Parti teşkilatları ve mensuplarının merakla beklediği değişim sorusuna Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklık getirdi.

AK Parti Ağrı İl Başkanı Değişiyor mu ?

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yerel seçim mağlubiyetinin ardından AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlarda değişikliğe gidileceği yönündeki ifadesine açıklık getirdi.

31 Mart tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimlerinde hezimete uğrayan Ak Partide uzun zamandır teşkilatlardaki değişikliklerin nasıl şekilleneceği merak uyandırıyordu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bugün konuya ilişkin gazetecilerin sorusu üzerine değişimin başarısına bakmaksızın atama yöntemiyle seçimlere giden illeride kapsayacağını açıkladı.

Çelik açıklamasında ;’’ Teşkilat Başkanlığımız birçok çalışma yapıyor. Örneği bir yerde başarı olsa bile değişim gerçekleşebilir. Bizim teşkilat başkanlarımız çok tecrübeli. Öteden beri Cumhurbaşkanımızın siyasi deneyiminden itibaren başlayarak teşkilatlara verdiği önem var. Bunları bir bayrak yarışı olarak değerlendirmemiz lazım. Vekaletle idare edilen illerimiz vardı, oralarda atamalar olacak ve sizlere açıklayacağız. ‘’ ifadelerine yer verdi.

Çelik’in açıklamaları doğrultusunda Ağrı’da da bir değişiklik olabileceği ihtimali olduğu ama kongreye mevcut başkanlarla mı yoksa atanması muhtemel farklı isimlerle mi gidileceği henüz netlik kazanmadı.

Bu gece yaklaşık 5 saat devam eden MYK toplantısı sonrası Ak Parti'de 7 il başkanı görevden alındı.

Zonguldak, Kastamonu, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Erzincan, Afyonkarahisar'da AKP il başkanları değiştirildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2024, 01:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taksici04
Taksici04 - 4 hafta Önce

DARISI AĞRI İL VE MERKEZ İLÇE YÖNETİMİNE HEPSINI GÖREVDEN ATARLAR INŞALLAH ÇÜNKÜ HIRSIZ LAR

Ömer sancak
Ömer sancak - 4 hafta Önce

İnşAllah yılardır ak partide tüm akrabalarını çevrelerini doyuranlar tüm.personel alımları hizmetler sadece kendi uandaşlarına hizmet eden bu zihniyeti kınıyoruz ağrıya gerçek bir hizmeti adaleti sağliyacak tek bir lider Mehmet Salih aydındır ağrıya seçilirse ağrı kazanır

Aydın04
Aydın04 - 4 hafta Önce

Dem partisinden daha iyiler yemin ederim ak ak ak cumhurbaşkanımıza kurban olsunlar dem parti kopmle

Dogan
Dogan - 4 hafta Önce

Liyakatsiz bir toplum anca böyle olur din dil ırk fark etmez

Mehmet
Mehmet - 4 hafta Önce

Kübra Taştan başkan olacak. Yaşasın Redki Aşireti

SIRADAKİ HABER