Erdoğan'dan Gürbulak İçin Talimat

Ajansların geçtiği haberlere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İran sınır kapılarının açılması için talimat verdi.

Erdoğan'dan  Gürbulak İçin Talimat

Haber kaynaklarının corona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan sınır kapılarının Van ekonomisine zarar verdiği ve bu nedenle kapıların 17 Mayıs itibari ile açılacağını bildirdiği haberde Gürbulak sınır kapısının açılacağına vurgu yapılırken cümlenin öznesinde Van'ın ekonomik sıkıntılarının olması durumu gözler önüne serdi.

İşte o haber ;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye ile İran sınırındaki 3 sınır kapısının açılması talimatı vermesinin ardından Gürbulak Gümrük Kapısı'nda hazırlıklar başladı.

Sağlıktan ekonomiye birçok alanı olumsuz etkileyen korona virüs, etkisini en çok ekonomi alanında hissettirdi. Van ekonomisinin korona virüs nedeniyle zarar görmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye ile İran sınırındaki 3 sınır kapısının 17 Mayıs'tan sonra açılması talimatı verdiği belirtildi. Bu kapsamda Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Gürbulak Gümrük Kapısı'nda da hazırlıklar başladı.

Gürbulak Sınır Kapısı önünde İran'a geçmek için bekleyen 7 kilometrelik tır kuyruğu arasında bekleyen Mustafa Akpolat, "Biz burada 3 gündür bekliyoruz. Biz tanker sahasındayız burası daha hızlı ilerliyor. İnşallah biran önce geçeriz. Burada bekleyen tahmini bin 700 tır var. Bizlerde bekliyoruz, daha geçemedik." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER