Ersin Erincik : Bu Gelenek Sakık'tan da Sayan'dan da Büyüktür

Erincik Sırrı Sakık'ın Savcı Sayan'ı kendisi konusunda uyardığını iddia etti

Ersin Erincik : Bu Gelenek Sakık'tan da Sayan'dan da Büyüktür

Bu Gelenek Sakık'tan da Sayan'dan da Büyüktür
Genel İş Ağrı İl Temsilcisi DİSK Şube Başkanı Ersin Erincik Ağrı HDP İl Başkanlığı'nın düzenlediği Nevruz programında konuşan

Ağrı eski Belediye Başkanı Sırrı Sakık'ın işçi meselelerini gündeme getirmemesi üzerine sitem dolu bir yazı paylaştı.

Ersin Erincik sosyal medya hesaplarında şu ifadelerine yer verdi.

Ağrı'daki emekçiler Sırrı abilerinden Küstüler. Newroz kürsi'sinde Kayyum sürecinde yüzlerce Emekçi hiçbir gerekçe gösterilmeden ihraç edilirken, Ağrı'nın Sırrı abisi kayyum olarak gelen bürokratları eleştirmek yerine bürokratlara teşekkür etti.

Ilginçtir Sırrı Sakık'ın yönettiği belediyeye kayyum atanmıştı. Sırrı Sakık kayyuma teşekkür etmekle kalmıyor kendi seçmeninin iradesini de yok sayarak Newroz havasını buruklaştırıyor. Stockholm sendromu yaşayan Sakık, tabiri caiz ise hem nalına hem mıhına.

Siyasi kurt olarak nitelendirilecek statüye kavuşan Sakık, seçmeninin iradesini kendi bekasına kurban etmeyi tercih etti.

Sırrı Sakık, Ağrı'daki siyasi boşluğu DİSK'in doldurduğunu ve bundan dolayı mevcut Belediye Başkanı'nın işçilere baskı yaparak, emekçileri tehdit ederek sendika değiştirdiğini bildiği halde, Newroz kürsüsünde tek kelime etmemiş ve yaşanan kirliliğe de kulaklarını tıkamıştır.

Daha önce de Savcı Sayan'ı arayarak Ersin Erincik'e dikkat et diyen Sayın Sakık, Newroz kürsüsünde emekçilerin yaşadığı mobbing uygulamarı da görmezden gelerek Sayan'a da şirinlik yapmış oldu.

Unutulmamalıdır ki 12 Eylül canavarının yok edemediği DİSK geleneği Sayan'dan da Sakık'tan da büyüktür.

Diyor ya şair; bugünlerden geriye, bir yarına gidenler kalır

bir de yarınlar için direnenler.

Sayın Sakık ne yarına gidebildi ne de yarınlar için direnç gösteriyor...

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER