Saadet Partisine Ağrı'da Medrese Eğitimli Aday Adayı Başvurusu

Saadet Partisinde adaylık başvuruları devam ediyor.

Saadet Partisine Ağrı'da Medrese Eğitimli Aday Adayı Başvurusu

İHD ve TİHİV fahri üyesi iş adamı Mustafa Çalkan Milletvekili aday adaylığı için Ağrı Saadet Partsinden başvurusunu yaptı.

1972 yılında Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Çiftlik Köyünde dünyaya gelen Mustafa Çalkan 1983 yılında ilk öğrenimini tamamladıktan sonra medrese eğitimi almak için ilk Hocası Doğubayazıt’ın büyük alimi Molla Musa Celali’den tefsir dersleri aldıktan sonra 1990 yılında İstanbulda bulunan Bayburtlu Mahmut Akbulut Hocanın dergahında 12 yıl tasavvuf ilmi ile iştigal etti.

Kendisi tarafından kurulan Medresede de ilim hayatını sürdüren Mustafa Çalkan arapça dersler vermekle birlikte Molla Muhammed Latif’ten Mantık, Molla Muhammed Raşit’ten Fıkıh dersleri alarak medrese eğitimini tamamlamıştır.

Medrese eğitimi sırasında yarıda bıraktığı çağdaş eğitimini sürdürmek için açık öğretim üzerinden eğitim hayatını sürdüren Mustafa Çalkan İslam tarihini konu alan ve yanlış bilinenleri gün yüzüne çıkaran kitabının çalışmalarını da sürdürmektedir. İSTOÇ’ta sürdürdüğü ticaret hayatı ile birlikte 1994 yılından beri müteahhitlikle de iştigal eden Mustafa Çalkan evli ve 5 çocuk babasıdır.

Saadet Partisinin ilk medrese eğitimli aday adayı olan Çalkan aynı zamanda ikamet ettiği İstanbul Esenyurt Saadet Partisi İlçe Başkanlığın da danışmanlık görevini de yürütmektedir.

Millet ittifakı içinde yer alan Saadet Partisi Ağrı Milletvekili aday adayı Mustafa Çalkan Çalkan İnşaat ve İthalat Limited Şirketinin yönetim kurulu başkanlığını da sürdürmeketedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hz Rastgo
Hz Rastgo - 1 yıl Önce

Bu bıyık tipini görünce başıma ağrı giriyor.

Hacı Nazım
Hacı Nazım - 1 yıl Önce

Bu memlekette din tüccarları zaten kazanıyor.. din ticareti ve siyaseti yapolarak bu halde... Bayburt'ta 2 vekil var ama 34 adet büyük fabrika ve 45.500 kişi çalışıyor.. ama ağrı da kaç fabrika var onuda onurlu Ağrı Halkına sormak lazım.. yada komple Bursa ya taşımalım.

SIRADAKİ HABER