Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Hakkı Alma Seferberlik İlan Etti.

Iğdır Üniversitesi Prof M.Hakkı Alma'nın rektör olarak atanması ile birlikte her alanda hareketlilik kazandı.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Hakkı Alma Seferberlik İlan Etti.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Hakkı Alma Seferberlik ilan etti.

 Üniversiteye giriş sınav sonuçlarının açıklamassının akabinde Iğdır Üniversitesi çevre il ve ilçelerden öğrenci çekebilmek için seferberlik başlattı.Alma'nın atanmasının ardından çehresi değişen ve marka değer olma yolunda çalışmalarını aralıksız sürdüren Iğdır Üniversitesi yeni bölümleri ilede bölgede fark yarattı.

Iğdır Üniversitesi tercih döneminin başlamasıyla birlikte tanıtım faaliyetlerini hızlandırmaya başladı. İlk olarak Iğdır Vali Yolunda tanıtım standı kurulurken; çevre il ve ilçelerde de Iğdır Üniversitesinin tanıtılması amacıyla hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Üniversite; bünyesindeki fakülte, yüksekokul ve yeni açılan bölümleri Erzurum, Ağrı, Doğubayazıt, Van, Erciş, Kars gibi çevre il ve ilçelerde, insanların yoğun olduğu caddelerde afiş ve billboardları kullanarak vatandaşlara ulaşmaya çalışıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, ''2008 yılında kurulan üniversitemizin hızlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini ve kuruluş aşamasını tamamlamak üzere olduğunu ifade etti. Rektör Alma, “Bildiğiniz gibi bu yıl birçok yeni bölüm ve program açtık. Bu bakımdan tercih döneminde öğrencilere ulaşmak amacıyla tanıtım faaliyetlerine önem veriyoruz. Vali Yolunda kurulan standımızla birlikte çevre illerde de kontenjanlarımızın yer aldığı afişleri kullanarak öğrencilerimizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin tercihlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri amacıyla üniversite olarak çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER