Mavi Nazlı Deniz'den LGS de Türkiye Derecesi Geldi

Mavi Nazlı Deniz Demircan LGS sonuçlarında yüzümüzü güldürdü Ağrı'yı ilk 600 e soktu

Mavi Nazlı Deniz'den LGS de Türkiye Derecesi Geldi

Mavi Nazlı Deniz Demircan LGS de gururumuz oldu. 

Ağrı Bahçeşehir  Koleji öğrencisi Mavi Nazlı Deniz Demircan 6 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Liselere Giriş Sınavında sergilediği başarısı ile Ağrı’nın gururu oldu. 

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkçe,Matematik,Fen Bilimleri,İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve yabancı dil alanlarından oluşan toplamda 90 sounun 88 ini doğru cevaplayarak Türkiye de 600. Sırada yer aldı. 

Genel yüzdelik dilimde 0,06 ve il yüzdelik diliminde 0,01 lik dereceleri ile Ağrı İl Birincisi olan Mavi Nazlı Deniz Demircan 2 soruyu yanlış cevaplamış olmanın burukluğunu yaşadığını ifade ederek ‘’galiba tercih yapmak sınavdan daha zorlu bir süreç olarak karşımda duruyor ,istediğim okulun kapılarını aralayan sınav sonucunun mutluluğunu yaşarken bu sereçte her anlamda varlıklarını hissettiğim ve güç aldığım annem,babam ve tüm aileme yine bilgi dağarcığımızın eşsiz deryası olan öğretmenlerime okuluma ve idarecilerime çok teşekkür ediyorum, dedi. 

Ağrı04haber olarak Veteriner Hekim Edibe Yıldırım Demircan  ve  İnşaat Mühendisi Fırat Demircan ilk göz ağrıları olan ve  ilimize bu gururu yaşatan Mavi Nazlı Deniz Demircan’a bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER