Ağrı'da 1.100 Lira Destek Paraları Ne zaman Yatacak

Kapanma nedeni ile mağdur vatandaşlara ödenecek destek paralarının ne zaman yatırılacağı merak ediliyor

Ağrı'da 1.100 Lira Destek Paraları Ne zaman Yatacak

Sosyal yardım ödemesi için gözler paraların verileceği tarihe çevrildi. 1100 TL sosyal yardım alacak yüz binlerce haneye mensup vatandaş araştırmalarına hız verdi. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'ler tarafından onaylanmış ailelerin alacağı yardım için kısa bir süre kaldı. İşte, 1100 TL ödeme hakkında son bilgiler...

2 MİLYON HANE YARARLANACAK 

2 milyonu aşkın haneye 1100 lira 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi 2 milyonu aşkın haneye, 1100 lira tutarında Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemesi gerçekleştirileceğini bildirdi.

 

BAŞVURULAR HAKKINDA BİLGİ 

Söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik, başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını aktaran Yanık, şunları kaydetti:

"Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz."

Aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıklarının da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacağını bildiren Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun, e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı bölümünden kontrol edilebileceğini anımsattı.

 

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK? 

Öte yandan Bakanlık tarafından destek ödemelerinin, daha önce e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağı ifade edildi.
 

RAMAZAN ÖNCESİ ÖDEME 

Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı'na kadar konutlarına teslim edilecek.
 

İLAVE KAYNAK 

Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktarımında bulunacak.

Kaynak ;Hürriyet Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep kaya
Recep kaya - 7 ay Önce

Eleşkirt geneli 200 haneye verilmiş yazıklar olsun yandaşlara veriyorlar

Necmettin Koçak
Necmettin Koçak - 7 ay Önce

Bu pandemi parasi bana sadece 1 sefer verdiler 6 nufusuz bizede yardım edin lutfen

Necmettin Koçak
Necmettin Koçak - 7 ay Önce

Neden bazklarina verip diyerlerine vermiyrlar adam benden zengin bana vermiyorlar aziklar olsun

Cemil uğurtay
Cemil uğurtay - 7 ay Önce

Bu ödeme henüz bana ve aileme ulaşmadı..

SIRADAKİ HABER