Ağrı Valiliği Basın Açıklaması

Ağrı Valiliği Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Eylül ayı içerisinde yürüttüğü çalışmaları basınla paylaştı

Ağrı Valiliği Basın Açıklaması

Ağrı Valiliği Basın Bürosu 2018 Eylül ayında Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaları ve sonuçları basınla paylaştı.

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü aylık çalışmalarını kamuoyu ile paylaşma geleneği sürdürdü.Bu Çalışmaların rapor halinde kamuoyu ile paylaşılmasıda kentte fısıltı gazetesince yayılan bir çok asılsız haberin önüne geçti.

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü'nün basınla paylaştığı metinde şu ifadelere yer verildi;

           FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüyle Mücadele Kapsamında;

            Kamu kurumlarında görevli şahıslar ve sivil şahıslardan Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 11 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 4’ ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken 7 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

           PKK/KCK Terör Örgütüyle Mücadele kapsamında;

-1 Adet AK-47 Kaleşnikof uzun namlulu silah ve bu silaha ait 5 adet şarjör ve 200 adet mermi

- 1 Adet Mavzer Beşli olarak tabir edilen uzun namlulu silah ve silaha ait 41 adet mermi

- 6 adet Ruhsatsız Av Tüfeği ve çok sayıda dijital ve örgütsel dökümanla birlikte38 şahıs yakalanmış, şahıslardan 15’ i adli kontrol şartıyla, 6’ sı adli makamlarca serbest bırakılmış, 17 şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Kaçakçılık Suçları ile Mücadele kapsamında;

- 71.390 paket Sigara,

- 23.923 Litre Kaçak akaryakıt,

- 115.474 Adet İlaç,

- 16.806 Adet Emtia,

- 47 Adet Havalı Tüfek

- 1 Adet Kaçak Otomobil ele geçirilmiş, toplamda 16 araca el konulmuştur.

            Kaçakçılık suçları kapsamında toplamda 56 kişiye adli işlem yapılmış; bunlardan 5’ i Adli Kontrol şartıyla, 44’ ü Adli Makamlarca serbest bırakılmış, 7 şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

                       Uyuşturucu Madde Ticareti ve Kullanımı ile Mücadele kapsamında ;

-124 Kilo 922 gram eroin,

-6 Kilo 860 gram esrar,

-1670 Adet Sentetik Ecza,

-120 Kök Hint Keneviri

-64 gram Metamfetamin,

-1 Adet Ecstasy Hap, 0,3 Gram Sentetik Kannabinoid,  

               63 şahsa işlem yapılmış, bu şahıslardan 10 ‘u Adli Kontrol Şartı ile 41 ‘i işlemlerinin ardından serbest bırakılmış. 12 şahıs ise tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.  

                      Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Kapsamında;

               Yurda yasal olmayan yollardan giriş yaptığı anlaşılan 315 göçmen şahıs yakalanmış, gerekli adli ve idari işlemleri yapılmıştır.

               Göçmen şahıslar üzerinden haksız kazanç elde eden ve Göçmen Kaçakçılığı suçuna karışan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde 15 şahıs yakalanmış olup; bu şahıslardan 3 ‘ü Adli Kontrol Şartı ile 8 ‘i Adli Makamlarca serbest bırakılmış. 4 şahıs ise tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.  

                   ASAYİŞ Suçları Kapsamında;

              Aranan şahıslarla ilgili yapılan çalışmalarda 17 şahıs yakalanmış, 2’ si serbest kalırken 17 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

              Mal varlığına karşı işlenen suçlarla ilgili 24 şahıs yakalanmış, 3 şahıs adli kontrol şartı ile 13 şahıs ifadeleri sonrası serbest bırakılmış, 8 şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

               Kişilere karşı işlenen suçlarla ilgili 5 şahıs yakalanmış, 2 şahıs adli kontrol şartı ile 2 şahıs ifadeleri sonrası serbest bırakılmış, 1 şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER