Sedat Peker'in Açıklamasında Ağrı Detayı

Sedat Peker açıklamalarında Ağrı'da görev yapan savcıyı işaret etmiş

Sedat Peker'in Açıklamasında Ağrı Detayı

Sedat Peker’in suikast düzenlenme ihtimali yüksek olan kişiler arasında yer alması ile birlikte sığındığı ülkede uluslar arası yasalar gereğince video çekmesinin yasaklanmasının ardından Tweetlerle deavm ettiği ifşalarında gözden kaçan bir ayrıntı ortay çıktı. 

Peker ; Mesut Erdinç Bayhan isimli savcının Cihan Ekişoğlu ile birlikte FETÖ borsası oluşturduğunu  ve FETÖ’nün prenslerinden Burak Başlılar’ın  menfaat karşılığında hakkında takipsizlik kararı verildiğini açıklamış Barış Terkoğlu’nun Halk Tv de çıktığı programda itirazı üzerine bir özür metni yayınlamıştı. 

Peker özür metninde Fetö soruşturmalarında menfaat karşılığı takipsizlik kararı veren savcının 2014 yılında Taşlıçay da savcılık yapan Muammer Akçaer olduğunu iddia etmişti. 

Peker’in iddialarında adı geçen savcı Akçaer’in 2014 yılında Ağrı’nın Taşlıçay İlçesinde savcı olarak görev yaptığı ortaya çıktı. 

Taşlıçay eski savcısı Muhammet Akçaer , İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı olarak 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün uzun zaman medya konusunda başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever hakkında silahlı terör örgütüne üyelik” iddiasıyla 10 yıla kadar hapis istemiyle soruşturma başlatmıştı. 

 Peker’in özür metni şu şekilde ; 

Kıymetli dostlarım, cihan ekşioğlu ile beraber feto borsası oluşturduğunu söylediğim fetönün prenslerinden burak başlıların menfaat karşılığında hakkında takipsizlik kararını verdiğini söylediğim Mesut Erdinç Bayhan isimli sayın savcının adını, okuduğum dosyaların çokluğundan dolayı yanlış yazmışım. Gazi savcımızdan özür diler, hakkını helal etmesini isterim. Ayrıca kendisinin yakını olduğunu belirttiğim Murat Gür İbrahimoğlu isimli kişiden de dosyayı karıştırıp yanlışlıkla ismini yazdığım için özür diler, helallik isterim. 

  

fetönün prensi olarak geçen burak başlılara 2015 senesindeki fetö soruşturması ile menfaat karşılığında takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcının ismi Hüseyin Önelge’dir. Yine burak başlılarla ilgili ikinci bir feto soruşturması daha yapılmıştır. Bu soruşturmada menfaat karşılığı takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcı Muhammet Akçaer isimli savcıdır. Dosyaların çokluğu isimleri yanlış yazmama sebep olduğu için hata benimdir. Lütfen özrümü kabul etsinler. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 01:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER