Fahrettin Altun Yunan Gazetesine Sert Tepki Verdi

İletişim başkanı Fahrettin Altun'dan sert tepki

Fahrettin Altun  Yunan Gazetesine  Sert Tepki Verdi

Yunanistan da Dimokratia gazetesi Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik çirkin başlığını yineledi bugünde aynı başlıkla Türkiye’de ki tepkileri haberleştirdi.

İşte o Manşet

Yunan Gazetesi Erdoğan için kullandığı başlıkta ‘’S…git Erdoğan ‘’manşeti atmıştı.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim tırmanırken atılan bu başlığın ardından sürdürülen diplomatik münasebetler sonrası bugün İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Yunan mevkidaşına bir mektup kaleme aldı..

Altun mektubunda ; "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına, aşırı sağ bir yayının ön sayfasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretlerin yayımlanmasını en güçlü biçimde kınıyorum." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin, Yunanistan Dışişleri Bakanlığının dün yaptığı açıklamayı memnuniyetle karşıladığını belirten Altun, mektubunda "Öte yandan, bu tür hakaretlerin Yunan Ceza Kanunu'na göre cezaya tabi olduğunu vurgulamak istiyor, Yunan hükümetini bu utanmazca ve acınası hareketin sorumlularından hesap sormaya çağırıyorum."

Yabancı bir lidere hakaret etmek ancak çaresizliğin ve mantıktan yoksunluğun bir işareti olabilir. Bu, ne basın özgürlüğünün ne de ifade hürriyetinin kapsamına girmemektedir” ifadelerine yer verdi.

Fahrettin Altun, “Bu vesileyle, Yunan hükümetini, aralarında TRT ve Anadolu Ajansı çalışanlarının da olduğu Yunanistan'daki Türk gazetecilere yönelik sürekli ve tehlikeli korkutma çabalarının daha fazla gecikmeden engellenmesi için gerekli adımları atmaya çağırıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER