Ağrı'da Tefeci Operasyonu

İçinde Ağrı’nın da olduğu 56 ilde organize suç örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda 147 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlara ilişkin ilk açıklama İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan geldi.

Ağrı'da Tefeci Operasyonu

Bakan Yerlikaya paylaşımında şu ifadeleri kullandı; 56 İlde Tefecilere ve Dolandırıcılara yönelik Mali Suç Örgütlerine yapılan eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “KAFES-49” operasyonlarında 147 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;
Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerini ve çeteleri çökertip, tek tek kafesin içine koyacağız.

* Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İl KOM ve Mali Şube Müdürlüklerince; Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Tokat, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van, Zonguldak, Batman, Bartın, Iğdır, Yalova, Karabük, Osmaniye ve Düzce olmak üzere toplam 56 ilde eş zamanlı olarak “KAFES-49” operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda şüphelilerin;
- Tefecilik,
- Kamu Kurum ve Kuruşlarının Zararına Yönelik Nitelikli Dolandırıcılık,
- Kişilere Karşı Nitelikli Dolandırıcılık,
- İhaleye Fesat Karıştırma,
- Parada Sahtecilik,
- Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik,
- Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan kalkan
Kenan kalkan - 5 ay Önce

Bence asparagas bunlar ihbarı yapılanlar kendini kurtarmak için başkasına disiplin maddesi uygulayıp müfettişleri bir olup başkasını işinden ediyor buna ne demeli
Yetmezmiş gibi papaz kılıklı hacı hoca lakaplı şeytanları ödülmüş gibi başkan adayı yapıyorlar. Asıl suçlular ve hırsızlar korunuyor

SIRADAKİ HABER