Ağrı MUSİAD'tan Uyarı ''Bu dil ayrıştırır,kışkırtır''

Ağrı MUSİAD Başkanı Melikşah Köşker Ankara ziyaretine yönelik eleştirilerini kamuoyu ile paylaştı

Ağrı MUSİAD'tan Uyarı ''Bu dil ayrıştırır,kışkırtır''

Ağrı Müstakil İş Adamları Derneği Başkanı Melikşah Kökser Ankara da gerçekleştirilen ziyarete ilişikin eleştirilerini basınla paylaştı.

Köşker açıklamaasında organizasyonun acemice olduğuna vurgu yaparken kullanılan dilinde ayrıştırıcı ve kışkırtıcı olduğunu söyledi.Kökser ziyaretin Ağrı Valisi Süleyman Elban ile paylaşılmamasınada değinerek çokdaha faydalı bir görüşme şansının heba edildiğini ifade etti.

Ağrı MUSİAD Başkanı Melikşah Kökser'in basın açıklamasının tam metni şu şekilde;

BASINA VE KAMUOYUNA

Yakın zamanda gerçekleştirilen Ankara ziyaretini ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Ağrı heyetini kabulünü, Ağrı MÜSİAD İl Temsilcisi olarak çok değerli bulduğumu, ilimiz için gurur verici bir organizasyon olarak gördüğümü ifade ediyor ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Ancak ilimiz için hayati bir önem taşıyan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bizzat katılımıyla üst düzeyde gerçekleşen kabulün basit ve profesyonellikten uzak taleplerle heba edildiğine inanıyorum. Bu durum organizasyonun bize göre hazırlıksız istişaresiz ve acemice yapıldığını göstermektedir.

Zira Sayın Cumhurbaşkanımızdan talep edilen isteklerin mahrum ve mağdur şehrimizin, on binlerce işsiz gencimizin, iş yerlerini siftahsız kapatan esnafımızın sorunlarına merhem olacak talepler olarak görmemekteyiz. Bu konuda en azında Bingöl şehrimizin heyetini örnek almalarını beklerdik. Bingöl’de içinde MÜSİAD’ın da bulunduğu bir heyet Cumhurbaşkanımızdan şehre katma değer kazandıracak bir fabrika talepleri oldu. Ülkemizin hatta bazı Ortadoğu ülkelerinin lider olarak gördüğü Recep Tayyip Erdoğan bir telefonla hemen oracıkta tam olarak 735 Milyonluk (Trilyon) Şütaş Fabrikasının müjdesini heyete verdi. Bu fabrika tek başına Bingöl ilimizin kalkınmasına yardımcı olacak 1012 kişiye direk istihdam 10 000 aileden süt satın alınarak dolaylı istihdam oluşturacak büyük bir projedir. Bu yatırımla Bingöl şehrine bu fabrika tam olarak aylık 70 milyon sıcak para akışı sağlayacak Bu fabrikanın çevresinde küçük ve ortak ölçekli fabrikalarda kurulacak dolayısıyla bu yatırım 1 milyar TL’yi bulacak.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kabulünde Ağrı heyetimizin çağrı merkezi, tren yolu ve Ankara’ya ek uçuş seferi talepleri örnek verdiğimiz Bingöl’ün talep ve kazanımına göre son derece basit kalmıştır.

Benim anladığım, bu organizasyonu düzenleyenler ufku ve feraseti yüksek olan Ağrı Valisi Süleyman Elban ile de istişare yapmamışlar Eğer görüşülmüş olsa idi şehrimize katma değer sağlayacak Tekstil Kent, AVM, Termal Otel ve diğer mega projelerinin devamı için Cumhurbaşkanından destek istenebilirdi. Bu projelerin bir an önce hayata geçirilmesi için yardım talep edilebilirdi.

Gördüğümüz kadarı ile Sayın Cumhurbaşkanımız ilimizin hiçbir talebini geri çevirmemiştir. Ağrı ili olarak son dönemlerde yapılan görüşmelerde de birinci fırsatımızı İzmir uçuş seferi ikinci fırsatımızı da Ankara ek uçuş seferi ile heba etmişiz. Altın fırsatı bir kez daha kaybettik.

MÜSİAD olarak bu heyete verilen tanımlamayı ( Ağrı’nın Büyükleri) doğru bulmadığımızı yerel seçimler öncesi Ak partimize ayrıştırıcı ve toplumu kışkırtıcı bir dil kullanarak zarar verdiğini de ifade ederiz.

Umuyoruz ki, bundan sonra yapılacak bu tür organizasyonlar, öncesinde ciddi hazırlıkların yapıldığı, istişarelerin ve etkili saha çalışmalarının sonucunda yatırım ve istihdam öncelikli taleplerin oluşmasına vesile olur. Şehrimize katkı sağlayacak taleplerle gidilir ve bu mağdur şehrin ağrılarını dindirecek projeler ve müjdelerle geri dönülür. Bu şehrin böyle altın fırsatları kaybetme lüksü yoktur.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER