Ağrı Spor Kulüp Başkanı Yıldırımdan yaşananlara dair 10 maddelik açıklama

Ağrı 1970 spor kulübü başkanı Yıldırım yaşananları 10 madde ile açıkladı.

Ağrı Spor Kulüp Başkanı Yıldırımdan yaşananlara dair 10 maddelik açıklama

Ağrı 1970 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım yaptığı basın açıklamasını 10 ana madde ile paylaştı.Yıldırım Ağrı Spor’un içine düştüğü duruma dair açıklamasında gazetemize yazılı olarak ulaştırılan metinde şu ifadelere yer verdi ;

1-Kulüp Müdürüm 1 yıldır Ağrı Belediyesinde işe başlatılmış bankamatik memuru edilmiş ve bu nedenle kamu malına zarar verilmiştir bu sebeple Ağrı Belediye Başkanın soruşturulmasını talep ediyorum ..

2- Ağrı Spor Kulüp Müdürü Kerem Adıgüzel Ağrı Sporun bilgi belgelerini belediye başkan yardımcısı Ahmet Tunç’a her hafta rapor edilmesi şartıyla işe alınmış ..

3- Kulüp Müdürü Kerem Adıgüzel işe başladığı gün itibariyle kulüpte açık bırakmaya başlamış, futbolcu sözleşmelerinin yapılmadan önce sigorta girişleri yapılması gerekirken 1 ay sonra yapılmıştır

4- Sigorta girişleri geç yapılan 16 sözleşmeli sporcumuzdan 8 tanesi bizi mahkemeye vermiş sözleşmelerini fesh etmiş ve bu yıl hiç oynamadan sözleşme bedellerini de almaya hak kazanmış bu vesile ile kulüp 2 milyon zarara uğramıştılmış bu olay kulübün bu zarara uğratılması iş ide 1 haftadır netlik kazanmıştır ..

5 Ağrı Spor kendi sahasında oynadığı maçlarda takım içerisinde ilk 11 de oynayan 4 futbolcu tarafından maçlar satılmış kulüp başkanı ve yönetim taraftarın önüne atılmış, yenilgilerden kaynaklı taraftar ilk defa geçen sezon ‘’Başkan istifa ,yönetim istifa’’ diye bağırmıştır..

6- İmza aşamasına gelinen tüm sponsorluklar Savcı Sayan ve ekibi tarafından kişiler, muhataplar aranarak iptali sağlanmıştır..

7- Valilikte yapılan destek programında destek sözü veren iş insanlarımızdan tanıdığı olanlar Savcı Sayan ve ekibi tarafından aranıp destekler iptal edilmiştir ..

8- Belediye çatısı altında Ağrı Spor adına ruhsat parası olarak para toplanmış hiç biri bizlm hesaplara aktarılmamıştır. Bizzat kendi komşum Abdullahoğulları tarafından 70 bin TL Ahmet Tunç’un verdiği hesaba aktarılmış para bize mal edilmiş parayı onlar kendilerine almıştır..

9 -Gelelim dün çıkan olaya Ahmet Tunç, Gıyas güven kulüp müdürü Kerem Adıgüzel i teldik etmek için kapısına dayandıklarını gören kardeşlerim ile Ahmet Tunç arasında kavga çıkmış, Ahmet Tunç silah çekmiş, biraderlerin kavgası Ahmet Tunç’un silahın alma çabalarını gören Ahmet Tunç olay yerinden kaçmış 30 dk sonra Savcı Sayan ve ordusuyla beraber kendi aile marketimizin önüne gelerek gövde gösterisi yapmak istemiş, abim H Kenan YILDIRIM gidip Savcı Sayan’a yarım saat önce yardımcın Ahmet Tunç silah çekmiş senin tekrar olay yerine gelip şov yapman, gövde gösterisi yapman hoş değil al adamların git buradan demesine rağmen Ahmet Tunç ve yakınları tarafından saldırıya maruz kaldık şükür bizde bir çizik yokken halk tarafından dayak yiyip kaçan onlar olmuştur. Savcı Sayan kendi twiter hesabında orda olmadığını söylemiş ya konunun Ağrı Sporla da alakası yokmuş hepsi yalan kendisi bizzat oradaydı kavgayı başlatan oydu arabaya şoför tarafından bindirip olay yetimden kaçan oydu

10- Olaydan sonra çarşı pazarda kaleşnikoflar ile gövde gösterisi yapmak kimsenin gözünü korkutmadığı gibi ilimiz imajı için kara bir leke gençlerimiz ve çocuklarımız içinde kötü bir örnektir .Burası ne kurtlar vadisi ne eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisi nede terör estirilecek yerdir, en büyük güç halktır silah mermi kaleşnikof değil. Bizim halkımız tankların önüne geçmiş bir halktır,

kumpasları yapan kendi ilinin kulübüne zarar veren halka zülüm eden tehdit eden gövde gösteri yapan terör estiren Savcı Sayan ve ekini bir an önce istifa etmeleri gerekmektedir. Tüm basın önünde verilen sözü tutmalı bari 1 kez olsun şerefli duruş sergileyip istifa etmeli ispatla dedi ispatladık şimdi onun sözünde durup istifasını bekliyoruz istifa etmese bu işin peşini bırakmayacağımızı tüm halkımız bilmeli ya istifa edeceksin ya edeceksin başka çaresi yok bu işin…

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2022, 01:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sülüman
Sülüman - 2 yıl Önce

Hiç bir şey olmaz, Yıldırım ailesi o kadar AKP peşinde koştu, tabiri caize kuyruk oldu.. Yıldırım ailesine hayırlı olsun.

Bulut Recep
Bulut Recep - 2 yıl Önce

yazıklar olsun koca şehiri ne hale getirdiniz.
Alkah sorsun size
kime sorsan ben Haklıyım diyecek.
belanızı müslumanlardan uzak
Allahtan bulun. yeter be düşün şu memleketin yakasından
iş aş üreten yok
yalan dolan çok
Bi defolsanızda Halkımız ve Ağrısporrumuz rahata erse

Engin
Engin - 2 yıl Önce

Savcı kendini dev aynasında görüyor unutmasın burası karakose nicesi geldiği gibi gitti

04
04 - 2 yıl Önce

kulubün toplam borcu ne kadar bilgi verilecek mi?

SIRADAKİ HABER