Ağrılıları Dolandıran Çete Çökertildi

Ağrılıları Dolandıran Çete Çökertildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “dolandırıcılık” suçlarına yönelik başlattıkları soruşturma kapsamında, kendilerini “vergi memuru” görevlisi gibi göstererek vurgun yapan bir şebekeyi tespit etmiş, sahte belgeleri iş insanlarına teslim ederken imzalattıkları senetler üzerinden vurgun yapan 9 dolandırıcının yakalanması için geçtiğimiz İstanbul merkezli başlattığı operasyon Ağrı’ya da sıçramıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan teknik ve fiziki takibin ardından 4 Mart'ta İstanbul, Ankara ve Ağrı’daki baskınlarda 8 dolandırıcı yakalanarak ve sorguya alındı.

Zanlılar İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorguları devam ederken, şebekeye yönelik yeni detaylara ulaşıldı.

Çete liderliğini Ağrılı eski avukat yapıyor

Hazırladıkları teslim tutanaklarının imza kısmına iliştirdikleri ‘kutucuk' yöntemi ile 5 milyon 370 bin lira bedelli 5 senedi iş insanlarına teslim ederken imzalattıkları, bu senetleri de ciro ederek icra takibi üzerinden tahsil ettikleri ortaya çıkan şebeke içinde B.Ö. adlı eski bir avukatın da olduğu öğrenildi.

B.Ö’nün Ağrı da olduğu vemeslekten ihracından önce Ağrı’da avukatlık yaptığı öğrenildi.

Operasyon kapsamında yakalanan B.Ö. hakkındaki ayrıntılı soruşturmada, zanlının daha önceden avukatlık mesleğinden ihraç edildiği ve kutucuk yöntemi ile mağdurların imzasını alarak hazırladığı senetleri işleme koyarak dolandırıcılık suçunu gerçekleştirdiği tespit edildi.

Öte yandan firari olarak aranan 1 şüpheliye yönelik arama çalışmalarının sürdüğünü aktarılırken, B.Ö. de dahil diğer 8 şüphelinin emniyetteki ifade işlemlerinin ise devam ettiği öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Ağrı da görev yaptığı dönem bir çok insanı perişan eden evine maaşına eşyasına tarlasına icra koyan arkasından beddua edilen sonunda yaptıklarının cezasını çekiyor daha bu iyi günleri

SIRADAKİ HABER