Bir Kurban,18 Mahalle

Muhammed Balcı yazdı

Bir Kurban,18 Mahalle

Sevgili Ağrı Halkı Merhaba

Bu bayramın hepimize güzellikler getirmesini,savaşların dünya genelinde son bulmasını ve ülkemizin dar boğazdan çıkmasını temenni ediyorum.

Bayramlar küslerin barıştığı,toplumsal barışın sağlandığı ve her bireyin hüşu ile dolduğu güzel günlerdir. Bizlere düşen güzel olguyu genele yaymak,yardıma muhtaçlara yardım eli uzatmak,empati yeteneğimizi artırarak bu güzel günleri dolu dolu yaşamak olmalıdır.

Evet güzel Ağrı halkı, 18 mahallemizin sadece seçimden seçime hatırlanmayacağını bir kez daha bildirmek istiyorum. Bunu kendi adıma bir vazife,hemşehrilerimize ise vefa borcu olarak görüyorum.

Hadi gelin bu bayram çat kapı yapalım. Hiç tanımadığımız kapıları aşındıralım,kurban etlerimizi 18 mahallemizde bulunan,belki de evlerine aylardır et girmemiş vatandaşlarımıza ulaştıralım. 

Onlarla oturalım,sohbet edelim,çocuklarının başını okşayalım,tebessüm edelim. Dedim ya bu bayramı dolu dolu geçirelim. 

Muhakkak ki etrafımızda ki eş dost akrabayı gözetmeliyiz. Zaten olması gereken de bu değil mi?
Ama sizlerden bir ricam var. 
Bu bayram dolaplarımızı,kıyma,yemeklik diye işgal eden etleri, yukarda belirtmiş olduğum aylardır evlerine et girmemiş insanlarımızla paylaşalım.

İnanın bana bizler paylaştıkça,dayanışma kültürünü arttırdıkça,oturduğumuz sofralarımız lezzetli,bereketli ve evlerimiz huzurla dolacaktır. 

Ne dersin Yardımsever Ağrı Halkı,Bu bayram 18 mahallemizi hatırlamaya var mısınız? 

Dayanışma ile geçireceğimiz nice bayramlara..

Hoşçakalın, Dostça kalın..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sacide tanay
Sacide tanay - 1 ay Önce

Çok haklısınız hocam

Yakup KÖSE
Yakup KÖSE - 1 ay Önce

Bu mübarek günde bu kadar değerli ve ihtiyaç duyulan duyguları kaleme aldığınız için çok teşekkürler kaleminize sağlık başarılarınızın devamını dilerim..

SIRADAKİ HABER