Hatay Ağrılı Aileye Mezar Oldu

Yaklaşık altı ay önce yerleştikleri Hatay'ın Antakya ilçesi Ağrılı aileye mezar oldu

Hatay Ağrılı Aileye Mezar Oldu

Yedi kişilik Ağrılı aileden 5’i göçük altında hayatını kaybetti.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinden yaklaşık 6 ay önce göç ederek Hatay’ın Antakya ilçesine yerleşen Ağrılı aileden acı haber geldi.

Ahmet Güzenge yaklaşık 6 ay önce ailesini de alarak Hatay’ın Antakya ilçesine yerleşti.

Bir fırında çalışan Ahmet Güzenge’nin ailesi ile birlikte yerleştiği Hatay’ın Antakya ilçesi Akevler Mahallesi Atatürk Bulvarı Poyraz Apartmanı merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 şiddetindeki depremde yıkıldı.

Deprem sonrası göçük altında ulaştıkları bir arkadaşları tarafından yapılan yardım çağrısı ile bölgeye yönlendirilen ekiplerin yaptığı çalışmalar sonrası enkaz altından çıkarılan 7 kişilik Güzenge Ailesinden sadece iki kişinin hayatta olduğu öğrenildi.

Enkaz altında kalarak yaşamlarını yitiren aile fertlerinin Baba Ahmet Güzenge ,çocuklar Hasan Güzenge, Gizem Güzenge ve Didem Güzenge ile hamile olduğu öğrenilen Anne Filiz Güzenge olduğu öğrenilirken enkaz altından sağ olarak çıkarılan aile fertlerinin kimlik bilgilerine ulaşılamadı.

Güzenge Ailesinin cenazeleri defnedilme üzere Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinden Hatay’a giden ailesi tarafından alınarak defnedilmek üzere Doğubayazıt’a getirilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2023, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmettin Ceyhan
Necmettin Ceyhan - 8 ay Önce

Allah rahmet etsin mekanlari cennet olsun

Gizem Güzenge
Gizem Güzenge - 6 ay Önce

Ailemi kaybettim depremde ve hatayı önemsemedikleri için hepsini kaybettim bunun açıklamasını yapacak kim var kim telafisi nasıl olucak.

SIRADAKİ HABER