Savcı Sayan'ın Korumaları 15 Temmuz Gazisini Dövdü

15 Temmuz Gazisi Eyyüp Abak Sayan'ın koruma ekibinden şikayetçi oldu

Savcı Sayan'ın Korumaları 15 Temmuz Gazisini Dövdü

AKP'nin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin Ağrı ziyaretinde onuruna düzenlenen yemekte olaylar çıktı.

ODA TV den Fethi Yılmazîn haberine göre Özhaseki ile görüşmek isteyen 15 Temmuz Gazisi Eyyüp Abak Özhaseki ile görüşmek için yemeğin tertip edildiği salona gitti.

Burada yaşanan sözlü tartışma salonun dışına taştı ve kavgaya dönüştü.Kavgada Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın yakınları tarafından dövüldüğünü iddia eden Gazi Eyyüp Abak yaşanan kavga sonrası M.Ş.H.Ç Polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

15 Temmuz Gazisi Eyyüp Abak Ağrı Devlet Hastanesinden darp raporuda aldı.

ODA TV den Fethi Yılmaz'ın haberinin tamamı şu şekilde;

15 Temmuz Gazisi Eyüp Apak, AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın kardeşleri tarafından darp edildi. Gazi Eyüp Abak darp raporu aldı ve karakolda ifade vererek AKP’li Savcı Sayan’ın kardeşleri olduğunu söylediği kişilerden şikayetçi oldu.Gazi Eyüp Abak, yaşanan olayla ilgili Odatv’ye de konuştu.

Olay dün gece Ağrı’da yaşandı. Gazi Eyüp Abak karakoldaki ifadesinde, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin de olduğu otobüsle Ağrı’daki Hatemoğlu Oteli’ne geldiklerini ifade etti. Otelde, Mehmet Özhaseki ile görüşmek istediğini söylemesi üzerine, kendisine “Mehmet Özhaseki’nin danışmanıyla görüşeceksin” denildiğini ifade eden 15 Temmuz Gazisi Eyüp Abak, “Bana bunu söyleyen kişi benim üzerime yürüyerek beni dışarıya çıkarmaya çalıştı. Ben de direnince buradaki koruma polisleri ile birlikte beni otelin dışına çıkardılar"ifadelerini kullandı.

Otelin dışında yanına Cengiz Sayan’ın geldiğini söyleyen Gazi Eyüp Abak ifadesinde, “Koluma girdi ve bana ‘Ben Savcı Sayan’ın kardeşiyim. Ben sana yardımcı olayım’ dedi. Ben de kendisine ‘Git lan ne Savcı Sayan’ı ben onunla görüşmek istemiyorum’ dedim. Bunun üzerine ‘Sen kimsin lan’ dedi ve yüzümün sol tarafına yumruk attı” dedi.

Gazi Abak ifadesinin devamında, İsmail Sayan’ın da kendisine yumruk attığını, tanımadığı iki kişinin kendisini dövmeye devam ettiğini, yere düştüğünde de vurmaya devam ettiklerini, Fırat Sayan’ın da kendisine yumruk attığını söyleyerek şöyle devam etti:

“Üzerimde bulunan 15 Temmuz Gazisi Devlet Övünç Madalyasının yuvarlak altın kısmı burada kayboldu.”

Kişisel eşyalarının da kaybolduğunu belirten Gazi Eyüp Abak, “Beni darp eden, bana hakaret eden ve beni tehdit eden Cengiz Sayan, İsmail Sayan, Fırat Sayan ve ismini bilmediğim iki şahıstan ve beni otelden dışarıya çıkarmaya çalışan, üzerime yürüyen ismini bilmediğim şahıstan davacı ve şikayetçiyim” dedi.

Odatv’ye konuşan Eyüp Abak, kendisine yönelik bu saldırının planlı olduğunu ifade etti.

Mehmet Özhaseki ile Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’a ilişkin görüşmek istediğini Odatv’ye anlatan Eyüp Abak, “Sıkıntılar Savcı Sayan’la ilgili. Ailesi bu yüzden beni engellemeye çalıştı. Savcı Sayan beni Ağrı’daki 15 Temmuz programlarına dahil etmedi. Ben de onlara sitem ettim. Bu sıkıntıları Mehmet Özhaseki’ye anlatacaktım. Planlı olarak bu yapıldı ve görüştürülmedim” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan yildirim
Hakan yildirim - 5 yıl Önce

Yine provakatorluk ve yine dayak bence farklı bir algi yaratmaya çalışıyor kendisi bilmiyor mu bizim insanımıza git lanbsen kimsin o kim gibi kelimeler küfür den de beter geldiğini durduk yere kimse kimseyi dövmez ... illaki bir şeyler olmuştur. Bu ilde sorun ve sıkıntılar dile gelmez

Melik Akbaş
Melik Akbaş - 5 yıl Önce

Cengiz ve Fırat merhametlidirler keşke İsmail yalnız dövseymiş lan diyen dilinide koparmaları lazımdı

SIRADAKİ HABER