Tıp Öğrencisi Ağrılı Genç İntihar Etti

Tıp öğrencisi Ağrılı genç girdiği bunalım sonucu kaldığı yurdun 8. katından atlayarak yaşamını sonlandırdı.

Tıp Öğrencisi Ağrılı Genç İntihar Etti

Van Havadis Gazetesinin haberine göre ;

Van'ın Tuşba İlçesi Yüzüncü Yıl Üniversitesi yanında bulunan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Süleyman Şah Erkek Öğrenci Yurdunda, bilinmeyen bir nedenle tıp öğrencisi Y.B. yurdun 8. katında pencereden aşağı salkarak intihar etti.

Van Havadis Gazetesine gelen bilgilere göre; Hayatına son veren genç öğrencinin son günlerde ders ve sınavlara da katılmadığı ve psikolojik sorunu olduğu belirtildi. Ağrı nüfusuna kayıtlı olan  Y.B. Pazartesi günü gece geç saatlerde 8. katta bulunan pencereden kendisini aşağı bıraktığı belirtildi.

Y.B'nin kaldığı odasının 6. katta olmasına rağmen kendisi bir şekilde yurdun 8. katına çıkarak ara koridorda bulunan pencereden kendini boşluğa bıraktı. 

Y.B'nin babasının kanser hastası olduğu ve ara ara Van Yüzüncü Yıl Dursun Odabaşı Tıp Fakültesine tedavi için geldiği söylendi.

Y.B'nin daha önce iki yıl başka bir üniversitede  eğitim gördüğü bir yıl önce ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne kayıt yaptırdığı belirtildi.

Bilinmeyen bir nedenle kendisini yurdun penceresinden boşluğa bırakarak yere çakılan Y.B'nin arkadaşları ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri Y.B’nin cansız bedeniyle karşılaştı.

Olayın duyulması üzerine Van YYÜ Rektörü Prof. Hamdullah Şevli, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Bölüm Başkanları, Yurt Müdürü, Gençlik Spor ve İl Müdürü anında olay yerine gelerek tüm işlemleri adım adım takip etti.

Olayın ailesine bildirilmesi üzerine Van'a gelen Y.B.'nin yakınları sinir krizleri geçirdi. Y.B'nin annesinin feryadı ise yeri göğü inletti. 

Y.B.’nin cansız bedeni  Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi morgundan alınarak defin işlemleri yapılmak üzere memleketi Ağrı'ya götürüldü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER