Ağrı'nın Markasından Uluslararası Başarı

Narinkale Gazetesin'den Erhan Baydar'ın haberine göre Ağrılı marka Arkoz Dünyanın en iyileri arasına girdi.

Ağrı'nın Markasından Uluslararası Başarı

Narinkale Gazatesi Ağrı'nın yerel markası ARKOZ'un başarı hikayesini paylaştı.

Gazetede yer alan Erhan Baydar imzalı haber şu şekilde ;

British Safety Council (İngiliz Güvenlik Konseyi) tarafından düzenlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında İlçemizde bulunan ARKOZ ÇİMENTO FABRİKASI ödüllendirildi.

Türkiye'den 100'ü aşkın kurum ve kuruluşun katılım gösterdiği organizasyonda 15 ödül alan Kurum-Kuruluşun içinde ARKOZ ÇİMENTO FABRİKASI’da yer aldı.

Kuruluşundan bu güne kadar insan sağlığına ve güvenliğine büyük önem veren ve bu alanda büyük projeler yapan ARKOZ Ağrı Çimento Fabrikası Genel Müdürü Cengiz Çelik, sağlık ve iş güvenliği alanında ödül kazanmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, " Sağlık ve iş güvenliğine dair standartların gelişmesini destekleyen British Safety Council gibi dünyanın önde gelen bağımsız kuruluşundan ödül kazanmaktan mutluluk duyuyoruz. Global çerçevede yaşadığımız pandemi sürecinin dinamiklerini de göz önünde bulundurduğumuzda bir şirketin sağlık ve güvenlik konularındaki yetkinliğinin sürekliliğinin ne kadar önemli olduğuna bir kez daha şahit olduk ve yaşadık. Ülkemize, paydaşlarımıza ve müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmak için çalıştığımız pandemi sürecinde çalışanlarımız, çalışanlarımızın aileleri, müşterilerimiz ve toplumun sağlığı ile güvenliğini ilk sırada tuttuk. Değerlendirmesinde bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığınca belirlenen önlemlere ek olarak pek çok uygulamayı hayata geçirdiklerinin altını çizen Çelik, şunları kaydetti:

'Bu süreçte İş Sağlığı ve Güvenliği ekibimizin özveriyle uyguladığı takip mekanizmasıyla öncü adımlar atarak çalışanlarımızın sağlığını yakinen takip ederek müşterilerimize ve çevremize duyarlı bir davranış sergiledik. Bu nedenle her gün tüm çalışanlarımıza bir envanter yollayarak sağlıklarına dair sorular soruyoruz. Koronavirüs’ün yayılma riskini en aza indirmek için dijital kanallarımızın kullanımına da öncelik verdik. Üretime başladığımız günden günümüze dijitalleşme için yaptığımız yatırımlar ve güçlü teknolojik altyapımızla pandemi sürecini de dikkate alarak çalışanlarımızla birlikte hedeflerimizi gerçekleştirdik"

Arkoz Madencilik A.Ş ailesi olarak, en önemsediğimiz konudur. Öyle ki, misyonumuzda da yer alan İş Sağlığı ve Güvenliği ile Çevre konularında son derece hassas davranmaktayız. Bu konuya firmamız ciddi bir bütçe ile eğilmektedir. Entegre Yönetim Sisteminde ISO 45001 gerekliliklerini yerine getirdiğimiz gibi, çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli ortamlarda çalışması için geniş kapsamlı çalışmalar yapılmış, bünyemizde A sınıfı İş Sağılığı ve Güvenliği Uzmanı istihdamı, B sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, C sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı sağlanmasına rağmen, dışardan OSGB birimi ayrıca iş birliğine gidilmiştir. Çalışanlarımızın, iş ortamlarımızın sağlıklı ve güvende olması için formlar ve güvenlik bilgi kartları tüm çalışanlarımızın katılımıyla etkin hale getirilmiştir. Kişisel koruyucu donanımlar yapılan işe uygun en kaliteli malzemelerden tercih edilmekte ve miad konulmadan çalışanlarımızın kullanımına sunulup, etkin olarak kullanımı takip edilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER