Tarım Bakanı değişti bakın yeni bakan kim oldu ?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin görevden affını istemesinin ardından yeni bakan bakın kim oldu

Tarım Bakanı değişti bakın yeni bakan kim oldu ?

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli'den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişci atandı.

VAHİT KİRİŞÇİ KİMDİR?

Yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 4 Aralık 1960'da, Kahramanmaraş'ta doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Saniye'dir. Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi'nde tamamladı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda teknik eleman olarak çalıştı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu. 16'sı yabancı dilde olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev üstlendi.

22. Dönem Adana Milletvekili. 22. Dönem'de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu ve Başkanvekilliği görevinde bulundu. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem'de aynı Komisyon'un Başkanlığına yeniden seçildi.
İngilizce bilen Kirişci, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 00:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saim Özmen
Saim Özmen - 1 yıl Önce

Vatanımız milletimiz için çiftçimiz için inşAllah hayırlara vesile olur inşAllah çiftçini bu mazot ve gübre pahalığın karşı bir çözüm olarak işine bismillah diyerek başlar hayırlara vesile olsun Allah sağlıklı mutluluk versin selamlar hoşça kalın

SIRADAKİ HABER