Yıldız Acar'dan Sert Tepki

Yaşama kast edilen bir sürecin her yönüyle hayat bulduğu süreçte Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar yangınlar ve Meram olaylarına ilişkin bir kınama mesajı yayımladı

Yıldız Acar'dan Sert Tepki

28- 30 Temmuz tarihlerinde Türkiye’nin farklı  71 bölgesinde çıkan orman yangınından 57'si kontrol altına alındı. Devam eden 14 orman yangına da müdahaleler devam ederken Konya’dan gelen haber infial yarattı. 

Doğubayazıt Belediye Başkanı yaşanan doğa ve insan katliamlarının ardından kınama mesajı yayımladı. 

Acar mesajında ‘’Konya’da bir ailenin fertlerinden 7 kişinin acımasızca katledilmesi ve evlerinin ateşe verilmesi bizi derinden üzmüştür. Bu ırkçı düşünceyi ve katliamı kınıyoruz. AyrıcaTürkiye’nin 71 farklı noktasında bir anda baş gösteren  çıkan yangınlarda ormanlık alanların ve doğanın tahrip edilmesi kabul edilemez bir durumdur.  

Bir yandan doğa, diğer yandan yaşamın katledildiği bu olaylarda, yaşamını yitiren vatandaşlara Allah’tan Rahmet, Ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Böylesi olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.’’dedi. 

Doğubayazıt Belediyesi bünyesinde bulunan bir arazöz ve 2 personelinide orman yangınlarına müdahale amacı ile görevlendirdiğini duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER