AKP li Burhan Kuzu Coronadan Vefat Etti

3 Dönem Akp milletvekilliği yapan Anayada profesörü Burhan Kuzu vefat etti.

AKP li Burhan Kuzu Coronadan Vefat Etti

Apm eski milletvekili Anayasa Profesörü Burhan Kuzu 2 haftadır tedavi gördüğü özel hastanede corona virüs nedeni ile vefat etti.

Kuzu'nun oğlu babasının hastalık süreci ve vefatına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ; 

“Babam yaklaşık iki haftadır İstanbul'da özel bir hastanede corona virüsü tedavisi görüyordu. Bu sabah kaybettik. Son dönemde sürekli toplantılar yapıyordu. Ne zaman nasıl bulaştığını bilmiyoruz. Bugün Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra defnedeceğiz” dedi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Prof. Dr. Burhan Kuzu´nun tedavi gördüğü Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nden de açıklama yapıldı yapılan açıklamada : Hastanemizin yoğun bakımında bir süreden beri COVID-19 nedeniyle tedavi görmekte olan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekili ve Anayasa Komisyonu eski başkanı Sayın Burhan Kuzu, yoğun çabalara rağmen kurtarılamayarak bu gece sabaha karşı saat 04:00’da vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

KOCA: SALGIN BİZİ YAKINLARIMIZDAN AYIRMAYA DEVAM EDİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Burhan Kuzu’nun vefatına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, “Saygın siyasetçimiz, hukukçu ağabeyimiz Prof. Burhan Kuzu'yu, 17 Ekim’den beri tedavi gördüğü Covid-19 sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Salgın, bizi yakınlarımızdan, yeri doldurulamaz insanlardan ayırmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER