Ağrı'da duruşma salonunda saldırıya uğrayan avukatın burnu kırıldı

Çiçeği burnunda Ağrı Baro Başkanı Serdar Günakın Doğğubayazıt adliyesinde saldırıya uğrayan meslektaşları için basın açıklaması yaptı

Ağrı'da duruşma salonunda saldırıya uğrayan avukatın burnu kırıldı

Ağrı Barosu, Doğubayazıt adliyesinde avukat Kenan Narboğa'ya yapılan saldırıyı kınadı.

Ağrı Barosunun internet sitesinde yapılan açıklamada "Doğubayazıt Adliyesinde meslektaşımız Av. Kenan Narboğa'ya yapılan hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz." denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi "Bugün baromuz avukatlarından Av. Kenan Narboğa Doğubayazıt adliye sarayı içerisinde duruşma salonundan çıkarken dosyanın taraf yakınlarınca fiziki saldırıya uğramıştır. Bu saldırı sonucu avukatımızın burnu kırılmış yüzünde ve vücudunda lezyonlar oluşmuştur. Yaşanan saldırı sonucunda meslektaşımız hastaneye sevk edilmiştir. Hastanede tedavi altında iken aynı olayla ilgili bu kez hastanede darp edilmiştir.

Yapılan bu hain saldırı meslektaşımıza değil, mesleğimize de yapılmıştır. Özgür Savunmaya müdahale nereden ve kimden gelirse gelsin baro olarak karşılarında dimdik olacağımızı camiamızda gayet iyi bilmektedir. Bu davanın da takipçisi olacağımızı şimdiden bildiririz.

Bu türden saldırılar avukata karşı yapılan eylemlerde failleri cesaretlendirmek, savunmanın direncini kırmaya çalışmaktır. Gerek Avukatlık Kanunu madde 57 gerekse de TCK'nın (86,87) ilgili hükümleri gereğince adli makamların gerekli tüm yasal süreci uygulaması gerektiğini ve bunun takipçisi olacağımızı tekraren bildiririz.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2022, 23:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER