Ağrı Valisi Mustafa Koç Çok Net Mesajlarla Görevine Başladı

Son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ağrı Valiliğine atanan Mustafa Koç ayağının tozuyla Şehitliğe koştu. Burada minnet ve şükran duyguları ile Şehitlerimiz için dua eden Ağrı Valisi Mustafa Koç sonrasında Şehit ailelerine ziyarette bulundu.

Ağrı Valisi Mustafa Koç Çok Net Mesajlarla Görevine Başladı

Son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ağrı Valiliğine atanan Mustafa Koç ayağının tozuyla Şehitliğe koştu.Burada minnet ve şükran duyguları ile Şehitlerimiz için dua eden Ağrı Valisi Mustafa Koç sonrasında Şehit ailelerine ziyarette bulundu.

Vali Mustafa Koç açıklamasında şiar edindiği Şeyh Edebali’nin İnsanı ‘’Yaşat ki Devlet Yaşasın ‘’öğüdü doğrultusunda insan merkezli yönetim anlayışı gereği kente inerek Ağrılılarla buluştu.

Ağrı Valisi Mustafa Koç kentte ki ilk mesai gününde basın aracılığı ile vatandaşlarada mesajını iletti.

Vali Koç, Ağrı'da daha önce Diyadin ve Eleşkirt ilçelerinde kaymakamlık yaptığını ve kente yabancı olmadığını kaydederek: "Öncelikle Rabbime şükrediyorum. Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza takdir ve tensiplerinden dolayı, İçişler Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya ki her zaman mahiyetinde çalışmaktan gurur ve onur duyduğum, Ağrı'da da mesai arkadaşlığımız olmuştu. Bu arada da sizlere de selamları var. Bütün Ağrılı hemşerilerimize selam gönderdi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun, bizleri Ağrı Valiliğine, valilik gibi kutsal bir göreve layık gördükleri için. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Devletimize, milletimize, bize güvenen büyüklerimize mahcup etmesin. En önemlisi varlık sebebimiz olan şehitlerimize mahcup etmesin. Tabi Ağrı Benim yabancı olduğum bir yer değil. Ben 2005-2007 yılları arasında Diyadin Kaymakamlığı daha sonrasında da 2008-2010 yılları arasında da Eleşkirt Kaymakamlığı yaptım. Hayatımın güzel 4 yılını Ağrı'da geçirdim. Dolayısıyla Ağrı hem bildiğim yer hem de bana hayatımda güzellikleri yaşatan bir yer. Böylesine bir ile tekrardan vali olarak atandığımdan dolayı onurluyum, bahtiyarım. Ama bu onurlu görevin bize yüklediği sorumluluğunda bilincindeyiz. İnşallah bizler her zaman her yerde olduğu gibi " İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın" ilkesi çerçevesinde hemşerilerimizi odak noktasına koyarak, onların istek, arzu, talep ve yönlendirmesi ile bizden önceki arkadaşlarımızın yaptığı gibi bizde inşallah hep beraber elimizden geldiği kadar, Allah'ın bizlere verdiği ömür, devletimizin takdir ettiği süre içerisinde her şeyin en iyisine layık olan milletimiz ve özelde Ağrılı hemşerilerimiz için gece gündüz mesai mefhumu gözetmeden var gücümüzle çalışacağız. Niyetimiz bu. Tabi bunu yaparken de bizim en büyük gücümüz birliğimiz ve beraberliğimiz olacak. Allah birliğimiz beraberliğimiz bozmasın. Biz burada görev yaptığımız süre içerisinde bütün sivil toplum kuruluşlarımız, siyasi partilerimiz, yönetim paydaşlarımız ile hep birlikte bu şehrimize en iyisini yapmak için çalışacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2023, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil hoca
Adil hoca - 10 ay Önce

Yahu arkadaş sabah kahvaltısında bir vali Ahmet akşam yemeğinde vali.mehmet.takip edemiyoruz ... Görevini mi yapamıyor acaba keşke görevini yapmayan bir çok şey gitse hiç gelmese

SIRADAKİ HABER