Hamur Kaymakamı Mehmet Nesip Mahir Oldu

Hamurda görev değişikliği Resmi Gazetede yayımlandı.

Hamur Kaymakamı Mehmet Nesip Mahir Oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan 2024/187 sayılı kararla Ağrı’nın Hamur İlçe Kaymakamı değişti.

Bir önceki kararname ile Hamur Kaymakamlığı görevini yürüten Kaymakam Ali Yıldırım Ankara Bala Kaymakamı olarak görevlendirilirken Kaymakam Ali Yıldırım’dan boşalan Hamur Kaymakamlığına Ordu Çatalpınar Kaymakamı Mehmet Nesip Mahir getirildi.

Hamur Kaymakamı Mehmet Nesip Mahir Kimdir ?

1989 doğumlu olan Kaymakam Mehmet Nesip Mahir; İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Üniversite eğitimine 2008 yılında Anadolu üniversitesi Matematik bölümüyle başlayarak 2015 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden, 2020 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezun oldu.


2019 yılında İçişleri Bakanlığı‘nın açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak, Balıkesir Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İl merkezi stajı sonrası sırasıyla Rize ve Konya illerinde Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını, Mardin/Kızıltepe ve Bursa/İznik ilçelerinde ise Kaymakam Refikliği stajlarını tamamlamıştır.
Sinop/Dikmen ilçesinde Kaymakam Vekili olarak 1 yıl görev yapan Mehmet Nesip Mahir, Yurtdışı dil eğitimini İngiltere’de; Sheffield University’de tamamladı.
6 Şubat Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 3 ay süre ile Hatay/Antakya ilçesinde Koordinatör Kaymakam olarak görevlendirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın 04
Aydın 04 - 3 hafta Önce

Allah hayırlı uğurlu etsin inşAllah

SIRADAKİ HABER