Toprakkale'de Kaçak Kazı İddiası ''Herkes Zan Altında''

Bürokrasi ve siyasetçilerin adının karıştığı kaçak kazı iddiasına yetkililerden açıklama bekleniyor.

Toprakkale'de Kaçak Kazı İddiası ''Herkes Zan Altında''

Toprakkale de Herkes Zan Altında 

Ağrı’nın Eleşkirt İlçesine bağlı Toprakkale Köyünde kaçak define yakalandığı iddiası ikinci kez dillendirilmeye başlandı. 

Kısa bir süre önce Ağrı’nın Eleşkirt ilçesine bağlı Toprakkale Köyünde izinsiz kazı yapıldığı iddiası ortaya atılmış iddia sahipleri daha sonra yaptıkları paylaşımları silmişti. 

Bugün yine aynı adresten farklı bir ses şehir efsanesi olarak kulaktan kulağa yayılmaya başladı. 

İddialara göre bir çok siyasetçi ve kamu görevlisinin adının karıştığı kaçak kazı duyulması üzerine akamete uğramıştı. 

Konuya ilişkin ilgililerle yaptığımız görüşmeler sonrası bölgede kazı yapmak için izin başvurusu yapıldığı ama henüz prosedürlerin tamamlanmadığı hali hazırda bir kazının yapılması bugün itibari ile de mümkün olmadığı öğrenildi. 

Haber merkezimize aynı iddianın ikinci kez düşmesi sonrası Ağrı Valiliği ve Eleşkirt Kaymakamlığı’ndan gerekli açıklamanın yapılmasını beklediğimizi ifade ederek  iddiaları sizlerle paylaşıyoruz. 

İddialara göre Ağrı’nın Eleşkirt ilçesine bağlı en eski yerleşim alanlarından Toprakkale de izinsiz kazı yapan siyasetçi ve bürokratlardan oluşan bir gurup ihbar üzerine görüntüleme yaparken ‘’bir diğer iddia yüklü miktarda altın ve heykel çıkarırken ‘’ yakalanıyor ve bu süreç aralarındaki tek sivil kişiyi karakola teslim ederek bertaraf ediliyor. 

Sonrasında bakanlıklara taşınan olay örtbas edilerek konuya ilişkin işlem yapılmadan kapatılıyor. 

Bugünde bahse konu yerde yüklü miktarda altın çıkarıldığı iddiaları ile yeniden alevlenen konuya ilişkin kamuoyu Ağrı Valiliği ve Eleşkirt Kaymakamlığından bir açıklama bekliyor. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin
Şahin - 3 yıl Önce

Yalan haber yapmayın lütfen ben bizzat o Toprakkale de yaşıyorum biz köylü olarak hiç bir şekilde yere bir kazma bile vurmalarina müsade etmedik etmeyecez bu yoldaki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz...!!

Adem
Adem - 3 yıl Önce

Bir zamanlar ilçe olan köyüm şimdi definecilerin yağmasına uğramış.üzuldum köyümüzün yetiştirdiği Ünlüler Siyasetçiler Binali Yıldırım,İsmet Ömeroğlu, ziyattin Toker eski turizm bakanı,sanatçılar dengbej şakiro, Yıldız Tilbe, Orhan çağlayan, yazık köyümüz bu haberle tanıtılıyor.

Grand kurd
Grand kurd - 3 yıl Önce

Son olanlari duydunuz mu hazine définie ne ise bulunmus.devlet bir tane s2k lazi vermek istiyor erkek olunda vermeyin malinizi

Baran can
Baran can - 3 yıl Önce

Eğer öyle bir şey varsa izin vermesinler o köy halkının malıdır
Yılardır onlar orda yaşıyor onların hakkı

Adsız
Adsız - 3 yıl Önce

Cok dogru bi haber surekli yapilan sey herkez yolunu buluyo zengin her zaman zengin arastirin bi

İbrahim teke
İbrahim teke - 3 yıl Önce

Toprakkale de ki define sadece Toprakkale halkının hakkı Trabzon'da ki serserinin değil.

İbrahim teke
İbrahim teke - 3 yıl Önce

Toprakkale de ki define sadece Toprakkale halkının hakkı Trabzon'da ki serserinin değil.

SIRADAKİ HABER