Uyanık Ağrılı Dolandırıcıların Ağına Düştü

Facebook üzerinden tanıştığı kişilerin ağına düşerek Ağrı'dan Nevşehir'e giden Ağrılı soluğu Jandarmada aldı.

Uyanık Ağrılı Dolandırıcıların Ağına Düştü

Baba ve iki oğlunun organize ettiği ve sosyal medya üzerinden tanıştıkları kişileri ucuz altın vaadi ile kandıran dolandırıcılara 26 Bin Lirasını kaptıran Ağrılı F.D soluğu jandarmada aldı. 
Jandarmanın suç duyurusu üzerine yaptığı operasyonda 3 kişilik organize suç çetesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Olay Nevşehirde yaşandı. . 
Ağrı'dan Nevşehir'e giden fırsat avcısı F.D.nin yaşadığı mağduriyet sonrası  Ürgüp İlçe Jandarma Komutanlığı ile Jandarma Suç Araştırma Timi ekipleri, sosyal medya üzerinden tanıştığı kişilerin ucuz altın satma vaadiyle 26 bin lirasını dolandırdıklarını iddia eden F.D'nin şikayeti üzerine çalışma başlattı
Jandarma  tarafından yapılan araştırmada Furkan ve Hasan takma ismini kullanan U.D. ve O.D.'nin Ürgüp ilçesine bağlı Çökek köyünde bir kişinin evinde F.D. ile buluşarak 1 adet altını göstererek anlaştıkları, kalan altınları getirmedikleri tespit edildi. Jandarma ekipleri tarafından yapılan takip ve incelemeler sonrasında U.D. ve O.D.'nin yanı sıra dolandırıcılık olayını organize ettiği tespit edilen F.D. Niğde'nin merkez ilçeye bağlı Kömürcü köyünde yakalanarak gözaltına alındı. Dolandırdıkları 26 bin lira da ele geçirilerek sahibine teslim edildi.

Jandarma ekipleri tarafından soruşturmanın derinleştirilmesi sonrasında U.D., O.D. ve G.D.'nin benzer şekilde Aksaray'da da 140 bin lira dolandırdıkları tespit edildi. Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen U.D., O.D. ve G.D. tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 14:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ordu kösedağ
Ordu kösedağ - 1 ay Önce

Kaç gündür tv ve sosyal medya da rezil olduk, bütün manşetler de Uyanık Ağrılılar diye çıkıyor. Başlık parası olduğu müddetçe bu gibi olaylar tekrarlanacaktır.

Prens
Prens - 1 ay Önce

Bu ne saçma başlık siz burda olan bir sehre saygısızlık ediyorsunuz İstanbul olsa korkudan yapmazsınız

Can
Can - 1 ay Önce

Aptal

Sanane
Sanane - 1 ay Önce

Ne yani ağrılilara ne demek istiyosunuz daha açik bir dille anlatin da biz de ona göre bilelimmm

SIRADAKİ HABER