KOSGEB Ağrı İl Müdürü Taşkın'dan Önemli Açıklam

KOSGEB Ağrı İl Müdürü Abdulmelik Taşkın Ağrılıları 5 Milyar liralık destekten faydalanmaya davet etti

KOSGEB Ağrı İl Müdürü Taşkın'dan Önemli Açıklam

3 Mayıs 2021 tarihinde başvuru almaya başlayan ve son başvuru tarihi 21 Mayıs olan KOSGEB’in 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz destekleri için Kosgeb Ağrı İl Müdürü Abdulmelik Taşkın Ağrılılara çağrıda bulundu.

Taşkın başvuru çağrısında ; Toplamda 5 milyar bütçeli olan bu paket kapsamında pandemiden etkilenen imalatçı mikro işletmelere 30 bin, imalatçı küçük işletmelere 75 bin TL destek verilecektir. 3 yıla kadar geri ödemesiz ve faizsiz olarak verilecek bu kredi desteği 2024 yılından itibaren 4’er aylık periyotlarla 6 eşit taksitle geri ödenecektir. Ayrıca teknoloji tabanlı start-up'ların test ve sertifikasyon gibi ihtiyaçları için de 25 bin TL'ye kadar ilave destek sağlanacaktır" ifadelerine yer verdi.

Yine mmalatçı işletmelerin de kredi desteğine 3-21 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapabileceklerini dile getiren Taşkın, "Pandeminin KOBİ'lerimiz üzerindeki etkilerini azaltmak için elimizdeki tüm imkanları seferber etmeye gayret gösterip, 'İmalatçı Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı' kapsamında aynı zamanda bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge gibi sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerimizin finansmana kolay erişimini hedefliyoruz. Bu program ile korona virüsten etkilenen imalatçı işletmeleri destekleyerek, 2020 yılı mart ayı istihdamını koruyan işletmeler, 3 yıl ertelemeli geri ödemeli bu desteğimizden faizsiz yararlanabilecek ve bu işletmeler 2024'ten itibaren geri ödemelerini 2 yıl içerisinde eşit taksitlerle yapacaklardır. Bu çerçevede finansmana hızlı ve kolay erişimini sağlayacak bu programa şartları tutan ilimizdeki imalatçı işletmeleri desteğimizden yararlanmaya davet ediyorum"dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Çelebi
Metin Çelebi - 6 ay Önce

Yandaşa çağrı yapıyor gel devletin malı deniz yemeyen keriz Allah aşkına yandaştan başka kimler faydalanıyor hibe destekler faizsiz krediler hiç ihtiyacı olana verildimi duyan gören varmı yandaş karun oldu

Metin Yarar
Metin Yarar - 6 ay Önce

Kimler faydalanabilir bu mikro stand up ne ya anlaşılır bir sekilde

SIRADAKİ HABER