Peker'in Silah Ticareti İddiasına SADAT Cevap Verdi

Peker Suriye de ki terör guruplarına Türkiye'den silah yardımı yapıldığını ve bunun SADAT üzerinden organize edildiğini iddia etti.

Peker'in Silah Ticareti İddiasına SADAT Cevap Verdi

Sedat Peker'in Pazar sabahı yayınladığı 8. videosunda ki SADAT iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Peker SADAT'ın El Nusra'ya silah taşıdığını iddia ederek terörist guruplara giden yardımı 1996 yılında irticai faaliyetlerden dolayı TSK'den emekli edilen ve 2016 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı olarak görev yapan Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından kurulan SADAT'ın  organize dildiğini ifade etti.

Peker videonun ilgili bölümünde ;

"MİT TIR'ları yakalandıktan sonra biz oraya, Bayırbucak Türkmenlerine insansız hava aracı, kıyafetler, sayıları oradaki tüm savaşçılara yetecek kadar telsizlerden tutun çelik yeleklere, TIR'larca… Milletvekili arkadaşımızla da konuştuk, o da iletmesi gereken yerlere iletti. Sonra dediler biz ek TIR'verelim. Benim adıma giden diğer araçlar var, onlarınki de başka yerdeki Türkmenlere gidiyor diye biliyoruz. O araçların içinde silah var, çocuk değiliz. Bu da normal. Bu SADAT tarafından organize ediliyor. Benim adıma gidiyor. İşlem yapılmıyor, kayıt yapılmıyor, direkt geçiş yapılıyor."

Peker, bu bağlantının Ağustos 2018'den bu yana Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı olan Metin Kıratlı ile iş insanları Murat Sancak ve Ramazan Öztürk üzerinden yürüdüğünü öne sürdü.

İddiaların ardından Murat Sancak, sosyal medya hesabı üzerinden "Suriye de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı ve 2 kız çocuğumun boğazından öyle olmayan bir ticaretten bir damla su bile girmedi" açıklaması yaptı.

Sedat Peker'in açıklamaları sonrası SADAT'tan Peker'in iddialarına karşı bir açıklama geldi.

SADAT tarfından yapılan açıklamada ise ;

“Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker 30 Mayıs 2021 tarihinde sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda; “Suriye Türkmenlerine insani yardım götürme” maskesi altında “silah kaçaklığı” yaptığını itiraf etmiştir.

Türkiye’de yargılanmakta olan Peker’in, kendini aklamak amacıyla bir yandan suçlarını itiraf ederken bir yandan da hedef saptırmak için pek çok isim de zikrederek “çamur at, tutmasa bile izi kalır” mantığıyla hareket ettiği görülmektedir.

İşlediği suçlar belgeli ve ispatlı olan firari suç örgütü liderinin, hedef saptırmak için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi kurumu Milli İstihbarat Teşkilatını, güzide şirketimiz SADAT Savunma’yı ve bazı bürokratları hedef alması aklı selim sahibi kamuoyunun dikkatinden kaçmamıştır.

İftira sahiplerini iftiralarını ispatlamaya, ellerindeki belgeleri savcılığa teslim etmeye çağırıyoruz. Peker videosunda terörist gruplara silah sattığını itiraf etmektedir; fakat şirketimizin Peker tarafından terörist gruplara teslim edilen silahlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

SADAT Savunma’nın (iftira edildiği gibi) Suriye’de herhangi bir grupla eğitim, donatım, danışmanlık ve/veya benzeri hiçbir çalışması olmamıştır. Daha önce de yürütülen iftira kampanyalarına cevabi açıklamalarımız internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda yer almaktadır.”ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER