Sedat Peker'in Bahsettiği 45 Milyon Doların Perde Arkası

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sezgin Baran Korkmaz’ı 5 Aralık 2020’de Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı aracılığıyla bakanlığa çağırdığı Korkmaz’ın, İçişleri Bakanlığı’ndaki görüşmeden hemen sonra yurtdışına 6 Aralıkta yurt dışına çıktığını iddia etti.

Sedat Peker'in Bahsettiği 45 Milyon Doların Perde Arkası

Sedat Peker tüm Türkiye'nin nefesini tutarak islediği video serisine devam ediyor.9. Bölümü ''Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil,direndikçe büyürüz'' başlığı ile paylaşan Peker'in Sezgin Baran Korkmaz detayı toplumda infial yarattı.

Sedat Peker yüce divanlık dediği olaya ilişkin tarih saat ve adres verdi. İşte video'nun ilgili bölümleri

-  Bodrum'da Paramount Otel var. Sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye'de de ABD'de de aranıyor. Bu adamın otelinde kimler var? Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat, Ankara. Bu abi, o kadar rahat bir adam ki, sıfır X5'le görevine gidiyor geliyor. Kim ne der demiyor, kaç milyonluk araçla işe gidiyor. “

-  Başka, bunun eski koruması, kendi korumasıydı, onu koruma dair başkanı yaptı. Kim, Ekrem Güler, kim Silivri'deki genç emniyet müdürünün intihar etmesine neden olan canavar hain, bunalıma soktu, kafasına sıktı. Veysi Ateş, tatil ekibinde.

-  Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahil olacak, bunlar tatil ekibi. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, şimdi de otele el koyuyorlar.

-  Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.

Süleyman Soylu parayı sil,yukarının haberi var

-  5 Aralık Resul Holoğlu, Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı telefon açıyor Korkmaz'a. Sezgin Baran Korkmaz kim ABD'de aranıyor. İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor. Saat 10.30, 12.30 çıkış. Sezgin Baran Korkmaz 45 milyon dolar bir iş adamından alacağı var. Süleyman buna 'Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurtdışına çık. Yukarının haberi var, bu parayı da sil, sorun çıkacak' diyor.

-  Yukarısı da Tayyip abi. Amerika'dan da büyük para gelmiş diye herkes biliyor ya.. Bütün kayıtlar çıkacak. Sezgin Baran Korkmaz, 6 Aralık'ta yurtdışına gidiyor. İçişleri Bakanı, Organize Suçlar Daire Başkanı'nı telefonla arayıp, hakkında 6 aydır dosya hazırlanan adamı İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor ve görüşüyor ve yurtdışına çıkmasını söylüyor.

-  Bu 45 milyonu kabul etti ya Sezgin Baran, ne yapsın devlet var karşısında. Oteli de istediler. Böyle bir namussuzluk olur mu? Siz muhaliflere baskıyı kuracaksınız, 5 Aralık'ta Sezgin Baran Korkmaz İçişleri Bakanlığı'na geldi mi kamera kayıtlarını çıkarın. 6 Aralık'ta yurtdışına çıkmış mı? Sezgin Baran Korkmaz bakıyor her şey elden gidecek, dönmüyor. 28 Aralık'ta operasyon yapıyorlar. 29 Aralık da 45 milyon doların ödenme günü, haciz olacak o gün. Karısını gözaltına alıyorlar.

-  Bu Veysi.. Ben olayı toparlayayım diye arayan da bu Veysi. Aranan adamın oteline gidip kalıyorsun, onbinlerce, yüz binlerce euro hesap hiçbiriniz ödemiyorsunuz sonra adamı gasp ediyorsunuz. Mehmet Ağar'dan öğrenmiş bu taktiği.

-  Siz bu adamın arkadaşı değil misiniz? İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı izin vermiyor, Cumhurbaşkanına gidiyor, haberiniz varmış. Haberim yok diyor. Hangi savcı hangi hakim kaldı hepsinin listesi bende.

Sezgin Baran Korkmaz'ın sildiği iddia edilen 45 Milyon Doların hikayesini Gazeteci Bahadır Özgür paylaştı.

Bahadır Özgür'ün açıklamaları şu şekilde;

Peker'in bahsettiği Sezgin Baran Korkmaz meselesinde ki 45 milyon doların perde arkasındaki iddia şöyle;

 ''45 milyon doların perde arkasındaki iddia şöyle: SBK, 29 Eylül 2020'de Kıraça Holding hissedarı Silcolux’u, 82 milyon dolara satın aldı. Böylece Kıraça Holding’de yüzde 45, holding vasıtasıyla Karsan’da yüzde 28,5'lik payı oldu'' dedi.

SBK Holding'e başlatılan kara para soruşturmasının ardından ise İnan Kıraç hisseleri geri istediğini belirten Özgür, ''Yarı fiyat teklif etti. SBK kabul etmeyince iş Saray'a gitti. Oradan SBK'ye baskısı yapıldı. Korkmaz, 24 Şubat 2021'de 45 milyon dolar eksikle hisseleri devretti'' 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER