Vali ve Müdür Yaylaları Mesken Tuttular

Ağrı'da sürdürülen 5 yılda 750 bin koyun projesi kapsamında proje yürütücülerine ziyarette bulunan Vali Osman Varol ve Tarım İl Müdürü Kenan Engin'den önemli açıklamalar

Vali ve Müdür Yaylaları Mesken Tuttular

Ağrı’nın tarım potansiyelini ortaya çıkarmak adına başlattıkları projelerin tamamını aralıksız denetimlerle takip eden Ağrı Valisi Osman Varol ve İl Tarım Müdürü Kenan Engin’in ziyaretleri hız kesmiyor. 

Projelerinin verimliliğini kontrol amacıyla dağ taş dolaşan ikili yaylalardan çıkmıyor. 

5 Yılda 750 Bin Koyun Projesinde proje uygulayıcılarını ziyaret eden ikili yanlarında bulunan uzman ekiplerle bölgede tarım ve hayvancılık ile iştigal eden vatandaşlara da bilgilendirmede bulunuyor. 

Ağrı Tarım Orman İl Müdürlüğünde intrenet sitesinde görsellerle birlikte paylaşılan bilgilendirmelerde de şu ifadeler yer alıyor ; 

İlimiz Dönerdere Köyü’nde ‘5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi’nden yararlanan çiftçilerimiz Valimiz Dr. Osman VAROL’un da katılımıyla ziyaret edildi. Yapılan ziyarette elektrikli kırkım makinesi kullanımı konusunda çiftçilerimiz bilgilendirildi.  

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali VAROL; ‘’5 Yılda 750 Bin Koyun projemiz başarılı olarak devam ediyor. Projemizin genel olarak gidişatı iyi durumda. Bu sene kısmi bir kuraklığa rağmen, ot ve otlak bulmadaki sıkıntıya rağmen 157 çiftçimiz 15 bin hayvan temin ederek ilimize kazandırmış oldu. ‘’ dedi. 

Daha sonra konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz Kenan ENGİN; ‘’ Bugün, Sayın Valimizin destekleri ve öncülüğünde sürdürmüş olduğumuz tarıma yönelik yatırımlar kapsamında ‘5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi’nden yararlanan çiftçilerimizi ziyaret ettik. Proje ile ilimizdeki küçükbaş hayvan işletmelerinin ölçekleri büyütülerek, 5 yıllık süre zarfında 1,5 milyon olan küçükbaş hayvan sayımızı kademeli olarak 2,5 milyona çıkarmayı hedeflemekteyiz. ‘’ dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER