Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin Behice'si Atak Geçirdi

Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin Behice'si Esra Dermancıoğlu instagram hesabından sağlık durumunu paylaşarak takipçilerini uyardı

Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin Behice'si Atak Geçirdi

Esra Dermancıoğlu kurdeşen döktü.

Bacağındaki döküntüler üzerine sosyal medya hesabından durumunu paylaşan Dermancıoğlu takipçilerini uyarmayı ihmal etmedi.

Dermancıoğlu paylaşımında , “Bu çok önemli bir rahatsızlık. Uzun zamandır bunu yaşamıyordum. Bugün bir atak yaşadım. Böyle durumlarda lütfen doktorunuza danışın. Bu kaşıntı ile başlayan, bedeninizi kanatmaya kadar giden bir şey. Tekrar hatırlatmak istedim” sözleriyle takipçilerini uyardı.

ÜRTİKER (KURDEŞEN) HASTALIĞI NEDİR?

Ürtiker, halk arasında yaygın bilinen adıyla kurdeşen, toplumda sık görülen cilt hastalıklarının başında geliyor. Kızaran, kabaran, kaşıntı yapan döküntülerle gelişen hastalık, özellikle alerjik bünyeli kişilerde daha sık görülüyor.

Bazı ciddi hastalıkların belirtileri ile benzer özellikler gösteren ürtikerde doğru tanı ve tedavi büyük önem taşıyor.

Ürtikerin, akut ve kronik olmak üzere iki tipi bulunmaktadır. Akut tabloda döküntüler 15-20 dakika içinde genellikle kaybolur. Hatta hasta, sabah hastaneye gittiğinde hiçbir iz kalmamış olabilir. Ancak bu döküntüler kimi zaman öyle kaşıntılı olur ki kişinin iş ve özel yaşamı sekteye uğrar ve sorunlar yaşanabilir.

6 haftayı geçmiş olan ürtiker kronik olabilir. Döküntüleri kısa sürede ortadan kaldırmak mümkün olabildiği gibi zaman zaman inatçı olabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER