Ağrı'da 15 Nisan Kurtuluş Bayramı Sönük Geçti

Salgın bayram kutlamalarına gölge düşürdü

Ağrı'da 15 Nisan Kurtuluş Bayramı Sönük Geçti

Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü olan 15 Nisan 2021 kurtuluş bayramı salgın nedeni ile tarihinin en sönük programları ile kutlandı.

Sabah saatlerinde Ağrı Valisi Osman Varol ve protokol üyelerinin çelenk sunumu ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kutlama mesajı ile son buldu.

Kutlamada salgın nedeni ile maske mesafe uygulaması dikkatle uygulandı.

Ağrı Valisi Osman Varol'da Ağrı'nın kurtuluşunun 103. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Varol mesajında ;

''Serhat şehri Ağrı’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümünü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Düşman işgali altında 15 Nisan 1918 tarihinde tüm imkansızlıklara rağmen yaşlısı, genci, kadını ve erkeğiyle, birlik ve beraberlik içinde, hürriyet ve bağımsızlık aşkıyla büyük bir kahramanlık gösterilmiş, bir kurtuluş destanı yazılmıştır.

Ülkesini sadece imanına ve vatanseverliğine güvenerek koruyan, mevzilerde yüreğiyle çarpışan ve bu amaç uğruna kanlarını döken kahraman ecdadımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, medeniyetler geçidi şehrimiz Ağrı’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yılını şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan Ağrılı şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla ve minnetle yad ediyorum.''ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER