Ağrı Valisi Mustafa Koç Oldu

Valiler kararnamesi gece yarısından sonra paylaşıldı. Boş olan Ağrı Valiliğine daha önce Ağrı da iki ilçede kaymakamlık yapan Niğde Valisi atandı.

Ağrı Valisi Mustafa Koç Oldu

Ağrı Valisi Mustafa Koç Oldu

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2023/376 sayılı kararla 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35. Maddesi ile 57 ilin valisi değişti.

10 Ağustos 2023 tarih ve 32275 sayılı resmi gazetede yayımlanan karara göre Osman Varol’un Adıyaman’a atanması ile boşalan Ağrı Valiliğine Mustafa Koç Atandı.

Niğde Valisi olarak görev yapan Mustafa Koç’un Ağrı Valisi olarak atandığı kararnamede Ağrı Eski Valisi Süleyman Elban’ın İzmir’e yine Ağrı Eski Valisi Musa Işın’ın Kütahya’ya Ağrı Eski Vali Yardımcılarından Ali Fuat Atik’in de Mülkiye Başmüfettişliğine atandığı görüldü.

Yeni Ağrı Valisi Mustafa Koç Kimdir ?

1976 yılında Adana'nın Kozan ilçesinde doğan Mustafa Koç İlk ve ortaokulu Adana - İmamoğlu İlçesi Malıhıdırlı Köyü'nde, lise öğrenimini ise Rize'de tamamladı. 1995 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1999 yılında mezun oldu.

2000 yılında Siirt İline Kaymakam adayı olarak atandı.Mustafa Koç sonrasında sırasıyla Burdur Yeşilova, Denizli Çardak ve Akköy ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında Çorum Ortaköy Kaymakamı olarak atandı. Sırasıyla Ağrı - Diyadin Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Ağrı – Eleşkirt Kaymakamlığı, Kütahya - Hisarcık Kaymakamlığı, Konya – Bozkır Kaymakamlığı, Osmaniye - Düziçi ve Bursa Gürsu Kaymakamlığı görevlerindebulundu.
2022/209 sayılı Valiler kararnamesiyle Kağıthane Kaymakamlığından Niğde Valiliğine atanan Sayın Mustafa Koç 10 Ağustos 2023 tarihi itibari ile Ağrı Valiliğine atandı.

Ağrı Valisi Mustafa Koç evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürsel Karaca
Gürsel Karaca - 11 ay Önce

Öncelikle hayırlı olsun, Ağrı yı bilen biri, yalnız bir amirin bu kadar yer değiştirme si doğru değil, tam o yeri tanırken sabah ,yerin değişti.

Cevdet yıldız
Cevdet yıldız - 11 ay Önce

Sen den rezil biri olmadığı kesin... Türkiye'de eğitimde en başarısız ilçe diye başlık atabilirsin....EN REZİL İLÇE NE DEMEK. .sen ve senin gibi bir idareci ve eğitimci olursa çocuklar ne yapsın REZİL HERİF

Mehmet Nuri Şimşek
Mehmet Nuri Şimşek - 11 ay Önce

Hayırlı olsun başarılar diliyorum inşAllah ağrıya güzel hizmetler yapmaya çalışır

Erdal Kalemkuş
Erdal Kalemkuş - 11 ay Önce

Sn Mustafa koç Ağrı valimize başarılar diliyorum.
Yıllar sonra tekrar sizi Agri ilimizde görmekten mutluluk duyarız.

Nurdan ç.
Nurdan ç. - 11 ay Önce

Bence rezil değil sen önce kendine bak ve yetustir

SIRADAKİ HABER