Ağrılı Genci İş Vaadiyle Kandırıp Ölüme Götürmüşler

Babasının 14 yıl önce işlediği cinayet nedeni ile 29 Ağustos 2022 de Bodrumda plajda vurularak öldürülen 20 yaşındaki Ağrılı gencin cinayet davasında önemli gelişmeler yaşandı.

Ağrılı Genci İş Vaadiyle Kandırıp Ölüme Götürmüşler

Ne Olmuştu 

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 20 yaşındaki inşaat işçisi Kenan Uzunay cinayeti ile ilgili olarak 5 kişi gözaltına alındı. Uzunay'ın kan davası nedeniyle öldürüldüğü iddia edildi. 29 Ağustos Pazartesi günü akşam saatlerinde Bodrum-Güvercinlik arasındaki yol kenarında ormanlık alanda kimliği belirsiz bir ceset bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde seyir terasını geçtikten sonraki keskin virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 genç, ormanlık alanda bir kişiyi başından vurulmuş halde buldu. İhbarın ardından bölgeye gelen sağlık ekipler şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tespit etti. 

Davada Yeni Gelişmeler Ortaya Çıktı

Babasının 14 yıl önce işlediği cinayet nedeni ile 29 Ağustos 2022 de Bodrumda plajda vurularak öldürülen 20 yaşındaki Ağrılı gencin cinayet davasında önemli gelişmeler yaşandı.

14 yıl önce Kenan Uzunay’ın babasının Patnos’ta keserle akrabaları olduğu öğrenilen bir kişiyi öldürdüğü ve öldürülen kişinin yeğeni Niyaz C.'nin intikam almak için Kenan Uzunay’ı vurdugu ortaya çıktı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 22 sayfalık iddianamede ‘Tasarlayarak kan gütme saikiyle öldürme' suçundan tutuklu 6 sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Tutuksuz 2 sanık için ‘Tasarlayarak kan gütme saikiyle öldürme suçuna yardım etme' suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Sanıklar ifadelerinde üzerlerine atılı suçu kabul etmezken, telefon görüşmeleri ve HTS kayıtlarında suçu beraber işledikleri ve telefonlarını imha ederek olaydan kurtulmaya çalıştıkları tespit edildi.

İddianamede şüphelilerin telefonlarından yapılan incelemeyle ilgili beyan edilen detayda çarpıcı ifadeler yer aldı. Şüpheli Metin D.’den ele geçirilen cep telefonu üzerinde yapılan ön incelemede, cihazın çöp kutusunda yaşamını yitiren Kenan Uzunay’a ait çok sayıda fotoğrafın bulunduğu, yine olay günü Uzunay'ın üzerinde bulunan kıyafetler ile çekilmiş fotoğrafının bulunduğu, yine çöp kutusu içerisinde bir adet silah görselinin bulunduğu, olay tarihinde Niyaz C. tarafından Ferdi K.'nın hesabına yapılan havalelere ait dekontların bulunduğunun tespit edildi.

Niyaz C'in telefon incelemesinde ise şüphelinin söz konusu cihazı yeni kullanmaya başladığı, HTS kayıtlarının incelenmesinde olay anında farklı bir cihaz kullandığı tespit edildi.

Şüpheli Engin C.'in ele geçirilen cep telefonu üzerinde yapılan incelemede şüpheliye ait cihazın fabrika ayarlarına döndürüldüğü ve bütün verilerin silindiğinin tespit edildi.

İddianamede, Burdur'dan gelen Niyaz C.'in yaşamını yitiren Kenan Uzunay'ı bulmaya çalıştığı belirtilirken, Niyaz C.'in kendisine yardım etmesi için Ferdi K. ve Metin D.'yi yanına çağırdığı kaydedildi.

Bodrum'a gelen Ferdi K. ve Metin D. ile birlikte Niyaz C.'in olayda hayatını kaybeden Uzunay'ın gidebilecekleri yerlerde keşif yaptıkları belirtildi. Şüpheli Niyaz C.'in maktul Uzunay'ın numarasını bulduğu ve iş vaadiyle görüşme yapmayı planladığı ortaya çıktı.

Ferdi K. aracılığıyla şüpheliler Uzunay'la irtibata geçti Daha sonra şüpheliler otomobille gittikleri yerde 2 el başına ateş ederek Uzunay'ı tasarlayarak kan gütme saiki ile öldürdüğü ortaya çıktı. Olaydan sonra şüphelilerin İzmir'e gittiği ve burada Veysi C. ile Ayhan C.'in Niyaz'a para gönderdiği belirtildi. Niyaz C.'nin ise gönderilen parayı Metin ve Ferdi'ye olaya iştirak ettiği için verdiği, daha sonra Niyaz'ın olay tarihinde kullandığı cep telefonunu yok edip yeni bir telefon kullanarak delillere ulaşılmasını engellemeye çalıştığı ortaya çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER