Ağrı Yerel Gazeteciler Cemiyeti Patnos'ta dert dinledi,nabız yokladı

Ağrı'nın her kilometre karesinde yaşananları yerinden değerlendirmek ve vatandaşın sesi olmak gayretinde ki Ağrı Gazeteciler Derneği ilk ziyaretini Patnos ilçesine yaptı.

Ağrı Yerel Gazeteciler Cemiyeti Patnos'ta dert dinledi,nabız yokladı

Ağrı Yerel Gazeteciler Cemiyeti adı altında başlatılan birliktelik Ağrı’nın tüm sorunlarını yerinde muhatapları ile yüz yüze görüşerek gündemleştirmek için başlattığı çalışmaların ilk durağı olarak bugün Patnos’ta bir çok vatandaşla birlikte siyasi parti temsilcilikleri ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.
Bugün sabah saatlerinde başlayan yoğun programda bir çok farklı cadde ve mekanda  vatandaşlarla birebir yapılan görüşmelerle alınan notlar sonrası muhatap kurumlar ve siyasi parti temsilcileri ziyaret edildi.
Önceden planlanmış ziyaretler çerçevesinde MHP’den HDP’ye kadar ilçede hazır bulunan siyasi partiler,Esnaf Sanatkarlar Odasından ,İyilik Eçileri Derneğine ,mahalle muhtarlarından köy muhtarlarına kadar Patnos’un meselelerine vakıf sivil toplum kuruluşları ziyareti gerçekleştirildi.
Ağrı Yerel Gazeteciler Cemiyeti tarafından  BaşkanTaner Söylemez ( Ağrı04haber) ,Başkan Yardımcısı Hüseyin Arslan ( Ağrı Haber Ajansı) ,Genel Sekreter Cenap Elem ( Haberdar Ağrı) ve Dış İlişkiler Sorumlusu Murat Ülker’in ( Doğu Medya ) heyet halinde gerçekleştirdiği ziyaretlerin değerlendirilmesi sonrasında başlıklar halinde gündeme taşınacağı açıklandı.
Ağrı Yerel Gazeteciler Cemiyeti adına yapılan açıklamada ; Teknolojik imkanlar dışından zamanın çeyrek asır gerisinde yaşayan bir kentin kendi zamanını yakalayamamış ve onun asgari 10 yıl öncesinde kalmış bir ilçe profili ile karşılaşacağımızı hayal bile edemezdik .Bugün burada yaptığımız ziyaretlerde bölgede henüz yaşamsal koşulların dahi Patnos halkının hizmetine sunulmadığına şahit olduk.
Yolundan vazgeçtik, içme suyuna ,yapılmasından vazgeçtik, yıkılmasına engel olunamayan bir Patnos portresi ile yüzleştik. Bunun aynı zamanda Ağrı yerel basının gerçeklerden ne denli uzak olduğunun bir özeti olarak yüzümüze çarpıldığının da şahidi olduk.İnşallah en kısa zamanda Patnos ziyaretimizi başlıklar halinde kamuoyu ile paylaşarak ilgililerin dikkatine sunmaya çalışacağız.
Bu minvalde toplumsal meselelerde okurlarımızın desteğine ihtiyaç duyduğumuza vurgu yaparak ziyaret ettiğimiz kurum ,kuruluş ve hamşehrilerimize nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyor,program yoğunluğu ve zaman kısıtlığı nedeni yetiştiremediğimiz programlar için muhataplarımızdan özür dileyerek Patnos Dosyasını ilerleyen günlerde açacağımızı ifade etmek istiyoruz .İfadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER