Eleşkirt Kaymakamı Ömer Saygılı Oldu

Gece yarısı yayımlanan Resmi Gazetede Eleşkirt Kaymakamı değişti.

Eleşkirt Kaymakamı Ömer Saygılı Oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan 2024/187 sayılı kararla Ağrı’nın Eleşkirt İlçe Kaymakamı değişti.

Bir önceki kararname ile Eleşkirt Kaymakamlığı görevini yürüten Murat Güneş Kastamonu Cide Kaymakamlığına görevlendirilirken Kaymakam Güneşten boşalan Eleşkirt Kaymakamlığına da Adıyaman Gerger Kaymakamı Ömer Saygılı getirildi.

Eleşkirt Kaymakamı Ömer Saygılı Kimdir ?

Eleşkirt’in yeni Kaymakamı Ömer SAYGILI, 1988 yılında Kırıkkale'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kırıkkale'de tamamlayan Ömer SAYGILI, 2012 yılında "Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

2018 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Kaymakam Adaylığı Sınavı" nı kazanarak "106. dönem Mülki İdare Amirliği Kırıkkale Kaymakam Adayı" sıfatıyla mülki idare amirliğine intisap etti. İçişleri Bakanlığının tensipleriyle Kırıkkale Valiliği'nde il merkez stajını tamamlamasının ardından Konya-Karapınar ilçesinde refiklik stajını, Manisa İlinde ise Mülkiye Başmüfettişi nezaretinde teftiş stajını tamamladıktan sonra İngiltere'nin Cambridge şehrinde Yurtdışı stajını yerine getirdi. Staj sonrasında 2020 – 2022 tarihleri arasında Samsun-Kavak Kaymakamı ve son olarak Adıyaman Gerger Kaymakamı olarak görev yaptı.

Saygılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2024/187 sayılı karara göre Eleşkirt Kaymakamı olarak atandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2024, 03:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER