Ağrı Valiliği Patnos'taki Ölümü Açıkladı

Ağrı Valiliği Patnos'taki Ölümü Açıkladı

Ağrı Valiliği bugün Ağrı'nın Patnos ilçesinde gerçekleşen elektrik dağıtım şirketi protestolarında yaşamını yitiren Ali Çelik'in ölümüne istinaden bir açıklama yaptı.

Ağrı Valiliğiden yapılan açıklamada olayın meydana geliş şekli değerlendirilirken şu ifadelere yer verildi;

23.11.2018 günü saat 12.30 sıralarında, Cuma namazı çıkışı Patnos İlçemizde Sosyal Medya Üzerinden örgütlenen bir grubun Aras Edaş Firmasını Protesto etmek istediği bilgisi edinilmiştir.

Cuma namazından çıkan cami Cemaatinden olan A.Ç. isimli vatandaşın protestolar başlamadan önce cami çıkışında kalp krizi geçirmek sureti ile rahatsızlanması üzerine kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.

İyi niyetli olmadığı değerlendirilen kişiler tarafından provakatif amaçlı olarak sosyal medya üzerinden, kalp krizi neticesi hayatını kaybeden bu vatandaşımızın, protestolar sırasında yapılan Polis müdahalesi esnasında rahatsızlandığı iddiasıyla asılsız bilgiler yayılmaya çalışılmaktadır.

Hayatını kaybeden A.Ç isimli vatandaşımızın ibadet amacıyla gelmiş olduğu camiden çıkan cemaat arasında bulunduğu, protestocu grup ile bir ilgisinin olmadığı, polisin protestocu gruba müdahalesinin şahsın kalp krizi geçirmesinden yaklaşık yarım saat sonra ve vatandaşımızın kalp krizi geçirdiği yer yaklaşık 1 km mesafe de Aras Elektrik Şirketi binası yakınında olmuştur. 

Konunun polis müdahelesi ile yer ve zaman bakımından hiç bir bağlantısı bulunmamaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER